احمد وحیدی با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی درباره احتمال وقوع سیل در استان‌های کشور، گفت: لازم است برای حفظ سلامتی از هر گونه حضور در مسیر و مجاورت رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.

 هشدار وزیر کشور درباره احتمال وقوع سیل در روزهای آتی

به گزارش قدس آنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور جمعه ۷ مرداد بعد از بازدید از مناطق سیل زده درباره وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در کشور گفت: طی روزهای اخیر نزدیک به ۱۸ استان با سیل درگیر بودند و در این میان  استان‌های مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد، تهران از جمله استان‌هایی بودند که بیشترین درگیری را با این بلای طبیعی داشته اند.

وی با بیان اینکه به لطف خدا و همت مردم و دستگاهها مدیریت خوبی درباره امدادرسانی به سیل زدگان صورت گرفت؛ گفت: در استان یزد که معمولا ۴۰ میلی‌متر در سال بارش دارد، در سیل نزدیک به ۷۵ میلی‌متر بارندگی داشت که حجم بسیار بزرگی است.

وی با بیان اینکه در چند منطقه مانند امامزاده داوود، فیروزکوه و یزد مقداری بیشتر مشکل داشتیم، گفت: البته در حال حاضر در یزد عمدتا مشکل آبگرفتگی معابر است که در چند نقطه آبگرفتگی داریم و باید به سرعت آن را برطرف کنیم. به ویژه در بافت تاریخی که اهمیت ویژه‌ای دارد که این اقدامات در حال انجام است.

وزیر کشور با ابراز تاسف از جان باختن چند نفر از هم وطنان عزیز در سیل اخیر، خاطر نشان کرد: در دو منطقه امامزاده داوود و فیروزکوه فوت ناشی از سیل داشتیم که از همین جا به خانواده های مصیبت دیده تسلیت عرض می کنم.

وی با اشاره به وضعیت امدادرسانی در استان‌های سیل‌زده، گفت: امدادرسانی گسترده است و در همه مناطق استانداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران، هلال احمر، نیروهای نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، گروه‌های مردمی و … فعالیت بسیار خوبی دارند و تقریبا بسیج گسترده‌ای در همه مناطق داریم.

وحیدی اضافه کرد: عزیزان راهداری در راه‌ها فعالیت دارند اکنون تمام کشور هم در هشدارباش قرار دارد و هم بسیج ظرفیت‌ها برای همه مناطق انجام شده است. مدیریت به رغم این حجم بالای بارش که بیش از چیزی که پیش‌بینی شده بود، بارندگی داشتیم، خوب بود.

وی در ادامه  گفت: امیدواریم مردم هم رعایت کنند و در مجاورت رودخانه‌ها و مراکزی که احتمال سیل در آن‌ها وجود دارد قرار نگیرند در برخی مناطق رانش کوه هم داشته‌ایم. به عنوان مثال در فیروزکوه در مرزداران که یک روستا است، مشکل ما بیشتر رانش کوه بود که مردم اذیت شدند. باید مردم در روزهایی که حساسیت وجود دارد، مراقبت کنند.

وزیر کشور در پایان گفت: به همه مناطق هشدارباش داده شده، امکانات تا حد زیادی گردآوری شده، مدیران مستقر و پای کار هستند و امیدواریم با مدیریت مناسب کمترین خسارت را به مردم و اموال آن‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.