طبق آخرین آمارهای منتشر شده، افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت و بالا رفتن بی سابقه تورم در آمریکا بیش از هر قشری جمعیت جوان کشور را تحت فشار قرار داده است .

افزایش قیمت ها و بالا رفتن تورم در آمریکا ؛ جمعیت جوان بیش از همه تحت فشار قرار دارند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت در آمریکا و بالا رفتن بی‌سابقه تورم، به مشکل اصلی مردم این کشور تبدیل شده است و در این میان جمعیت جوان و کم درآمد جامعه بیش از سایرین تحت فشار قرار دارند. این قشر از جمعیت آمریکا مجبورند با گرفتن وام و استفاده از کارت‌های اعتباری وضعیت معیشتی خود را سامان دهند.

آمارهای مربوط به نیمه دوم سال جاری که توسط موسسه وینتیج اسکور (VantageScore) منتشر شده است، نشان می‌دهند استفاده از کارت‌های اعتباری در بین جمعیت زیر ۲۵ سال حدود ۳۰ درصد  و که کسانی که از وام و قرض برای امرار معاش استفاده می‌کنند نیز ۲۵درصد افزایش یافته است.

در ماه‌های گذشته ظاهر کار برای مصرف‌کنندگان آمریکایی خوب به نظر می‌رسید چون حساب‌های بانکی آنها با وام‌های دانشجویی و دولتی پر شده است و مدیران بانک‌های می‌گویند با وجود تورم بالا همچنان مردم آمریکا پول خرج می‌کنند.

سیلویو تاوارس رئیس موسسه وینتیج اعتقاد دارد که بدهی‌ها و وام‌هایی که مردم می‌گیرند در واقع به نوعی موجب رکود اقتصادی و معیشتی خودشان می‌شود چون قرار است در جایی این وام‌ها را پرداخت کنند.

آمارهای منتشر شده نشان داده است که هزینه‌های مصرفی در آمریکا با کندترین سرعت خود در دو سال گذشته رشد کرده است، زیرا اقتصاد به طور غیرمنتظره‌ای کوچک شده است. به گفته شرکت‌های خرده‌فروشی مثل والمارت در این کشور افزایش قیمت‌ها موجب کاهش خرید روزانه مردم شده است و در واقع مردم ترجیح می‌دهند هزینه‌های غیرضروری خود را از زندگی‌شان حذف کنند.

تاوارس می‌گوید رشد سریع قیمت‌ها به خصوص قیمت‌های مربوط به مواد غذایی و هزینه تحصیل تحصیل موجب فشار مضاعفی بر قشر جوان آمریکا شده است و بیشتر تعداد این جمعیت مثل قناری‌های معادن هر روز در حال تلف شدن هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.