نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: یکی از چالش‌های موجود، آن دسته از واحدهای صنعتی هستند که وضعیت آن‌ها سازمان‌دهی نشده است. در این باره، باید شرایطی ایجاد کرد که نفع واحدهای صنعتی متوجه مردم استان باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی: نفع واحدهای صنعتی باید متوجه مردم استان باشد

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در دیدار با فرماندار مشهد که با حضور بخشداران شهرستان به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رموز موفقیت در مدیریت شهری هم این است که ظرفیت‌ها به صحنه آورده شوند و در جهتی استفاده شوند که به حل مشکلات مردم و خنثی‌سازی بحران‌ها بینجامد. در مشهدالرضا (ع) هم ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد و از نماز جمعه گرفته تا آستان قدس رضوی، حوزه علمیه خراسان و دانشگاه‌های مادر، باید از این بسترها استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: فرمانداری در دوره جدید شرایطی را ایجاد کرد که صحنه از ستاد جدا شود و فرماندار سخت‌کوش و انقلابی مشهد در همه عرصه‌ها در خط مقدم رسیدگی به مشکلات و پیگیری مطالبات مردمی در میدان بود. به برکت همین مجاهدت‎ها، اگرچه در سال گذشته، مشهدالرضا (ع) شاهد وقوع بحران‌هایی بوده و دشمن تلاش داشته تا با برنامه‌ریزی دقیق، توطئه‌های فرهنگی خود را در شهر امام رضا (ع) اجرا کند، اما به لطف خدا، برکت عنایات خاصه امام هشتم و البته مدیریت انقلابی فرماندار و مدیران اجرایی شهر، نه‌ تنها همه این بحران‌های خنثی‌شده بلکه فعالیت‌های مثبت بسیاری هم صورت گرفته است.

وی اجرای صحیح و کامل طرح‌های اصلاح نظام اقتصادی و هدفمندسازی یارانه‌ها را نیازمند اراده جهادی در متولیان امر دانست و گفت: خوشبختانه از موضوع نان گرفته تا پیک‌های زیارتی، مشهدالرضا (ع) با کمترین آسیب این مراحل را پشت سر گذاشت.

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن تأکید بر ضرورت توسعه بخش‌های شهرستان مشهد گفت: متأسفانه در مشهد یکی از چالش‌های بسیار آسیب‌زا، مشکل بخش‌هایی است که شرایطی بین روستا و شهر دارند و اگر قرار باشد با دیدگاه توسعه روستایی به آن پرداخته شود، از ظرفیت‌های شهری آن غفلت می‌شود و اگر بخواهیم با نگرش توسعه زیرساخت‌های شهری به این بخش‌ها توجه کنیم، اهمیت حفظ بافت روستایی آن نادیده گرفته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در بخش احمدآباد، دهسرخ یکی از روستاهای منزوی منطقه است درحالی‌که اگر به ظرفیت‌های مربوط به حوزه پذیرایی از زائران امام رضا (ع) و ایجاد دسترسی‌های پیاده و سواره از این منطقه به مشهدالرضا (ع) توجه شود، می‌تواند هم از نظر اقتصادی و هم از نظر ارتباطی، گنج پنهان توسعه و تعالی این بخش و کل استان باشد. علاوه بر این، بخش رضویه هم با وجود برخورداری از ظرفیت امامزاده یحیی (س)، امکان توسعه زیادی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در انتها بیان کرد: یکی از چالش‌های موجود، آن دسته از واحدهای صنعتی هستند که وضعیت آن‌ها سازمان‌دهی نشده است. در این باره، باید شرایطی ایجاد کرد که نفع واحدهای صنعتی متوجه مردم استان باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.