مسئول کارگروه داخلی و استان‌ها در ستاد فرهنگی هنری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اهم برنامه‌های فرهنگی هنری ورزشی این رویداد را اعلام کرد.

اعلام برنامه‌های فرهنگی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر/ تمدن ایران به تماشاگران معرفی می‌شود

به گزارش قدس آنلاین، سیدمجید امامی اظهار کرد: مسئولیت کارگروه داخلی و استان ها در ستاد فرهنگی هنری جام جهانی، از اواسط بهار به شورای فرهنگ عمومی کشور سپرده شد. در سایر استان ها، کارگروه ذیل شورا تشکیل و تدابیری اخذ شده، اما از همه مهمتر، برنامه ریزی مشترک برای جشن ها و رویدادها و جشنواره های مرتبط است.

وی به ظرفیت های مفهومی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشور شامل «نشاط اجتماعی»، «هویت ملی» و «انسجام اجتماعی» اشاره کرد و گفت: توسعه نشاط اجتماعی و هویت ملی مبتنی بر تنوع اقوام ایران زمین و تقویت انسجام اجتماعی و یکرنگی مردم مخصوصا ذیل شعار «تا پای جان برای ایران» مورد توجه مردم، بخش خصوصی، فعالان مردمی و دستگاه های دولتی نسبت به جام جهانی پیش رو است.

امامی تاکید کرد: جام جهانی دو بعد دارد؛ مسابقات در نزدیکترین جا به لحاظ جغرافیایی نسبت به ایران برگزار می شود و فرصتی است برای آشنایی با کشورها، رنگ ها و زیست بوم های مختلف، از طرف دیگر کشور و تیم ملی ما باید حضوری مفتخرانه و با برنامه داشته باشد که طبعا حمایت بدنه مردمی آن را تقویت می کند، بر همین اساس برنامه های مختلفی در فضاهای داخلی، شهرداری ها و ادارات کل ورزشی پیش بینی و طراحی شده و همچنین بسیاری از بدنه های بخش خصوصی فعال شدند که بتوانند محیط های بهتری برای شادی و نشاط مردم فراهم کنند.

تاکید جدی بر تولید و عرضه اقلام هواداری

وی گفت: از سوی دیگر تاکید جدی داریم بر اینکه غیر از لباس تیم ملی که برای ما افتخارآمیز است مشابه آن اقلام هواداری داشته باشیم که نه فقط تماشاچیان محدودی که در بازی ها حاضر می شوند بلکه همه مردمی که قلبشان مخصوصا در روزهای بازی ایران می تپد از این لباس ها استفاده کنند که با هماهنگی های انجام شده این لباس ها هم معرفی خواهند شد.

امامی افزود: لباس هواداری شامل کلاه، هدبند، سربند و مچ بند، بهانه ای است برای اینکه مخصوصا جوانان و نوجوانان با تهیه آن به سادگی بتوانند موجی از همرنگی و همدلی را در حمایت از تیم ملی فوتبال و ابراز احساسات هم افزا و همگرای خودشان نسبت به تیم ملی ایران داشته باشند.

وی تاکید کرد: بعد از فراخوان مفصل و شرکت هنرمندان مختلف در کارگروه ساماندهی مد و لباس به یک طرح برتر رسیدیم و منتظر تولیدکنندگان هستیم که نسخه ارزان قیمت از کلاه و روپوش و تیشرت ها را تولید کنند تا جوانان بتوانند در این ایام آن را به عنوان نمادی از همرنگی ایران برای حمایت از تیم ملی داشته باشند، طبعا حمایت بدنه اعضا و دستگاه های فرهنگی کشور از تیم ملی و برنامه های جام جهانی در خدمت و نسبت با فدراسیون است و همه هماهنگی ها با فدراسیون انجام می شود و این نقطه قوت در دوره های قبل هم بوده است.

برنامه ریزی برای اجرای ۱۵ برنامه فرهنگی -هنری- ورزشی در راستای جام جهانی

وی با اشاره به برنامه های در نظر گرفته برای این رویداد ورزشی جهانی افزود: برگزاری جام بازی های رایانه ای فوتبال -ویژه جام جهانی- بصورت ملی زیر نظر بنیاد ملی بازی های رایانه ای – انجمن بازی های الکترونیکی، برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی جام جهانی بصورت ملی در قالب بازی آنلاین برای نخستین بار در کشور زیر نظر دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی با همکاری نشر قدیانی، موسسه فیدیبو و موسسه کویز و برگزاری مجموعه مسابقات استعدادیابی بصورت ملی (المپیاد پرچم) زیر نظر سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از جمله این برنامه هاست.

مسئول کارگروه داخلی و استان های ستاد فرهنگی هنری جام جهانی قطر پخش بازی های تیم ملی در جام جهانی در اماکن عمومی؛ از جمله سینماها و بوستان های منتخب زیر نظر سازمان سینمایی و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، ساخت سرود ویژه جام جهانی و متناسب با نتیجه بازی زیر نظر دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی با همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات – بنیاد ملی رودکی و بخش خصوصی، تولید اقلام هواداری (من طرفدار ایرانم) و بازار پرداز جام جهانی زیر نظر دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی با همکاری بنیاد مد و لباس را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای جام جهانی قطر ۲۰۲۲ برشمرد.

برپایی دهکده جام جهانی در برخی نقاط کشور

امامی گفت: برپایی دهکده جام جهانی به همراه برنامه های متنوع فرهنگی ورزشی در برخی نقاط کشور از جمله اراضی عباس آباد، بوستان ولایت، منطقه آزاد کیش و... زیر نظر شهرداری ها، تبلیغات گسترده جام جهانی در سطح کشور (محیطی و رسانه ای) با هدف تقویت هویت ملی، سرمایه اجتماعی و نشاط فرهنگی زیر نظر شهرداری تهران - سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، برگزاری گالری های هنری (کاریکاتور) جام جهانی بصورت شهری و بصورت مجازی زیر نظر حوزه هنری سازمان تبلیغات –مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، برگزاری رویداد «طرفدار ایرانم» و تولید و تکثیر آثار برگزیده توسط تولیدکنندگان ایرانی زیر نظر دبیر خانه مد و لباس، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی ورزش و نشاط اجتماعی در استانها زیر نظر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها– ادارات کل ورزش و جوانان استانها نیز از جمله دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

که یکی از جذاب ترین آنها لیگ «پرچم»، لیگ ورزشی محلات است که زیر نظر شهرداری ها برگزار می شود و البته امکان تماشای بازی ها در فضاهای عمومی است که زمینه سازی شده است.

تولید و اهدای محتوای چندزبانه در خصوص تاریخ و تمدن ایران به تماشاگران جام جهانی

به گفته وی مشارکت و پیگیری امور مربوط به جام جهانی از جمله فرش جام جهانی، شعار جام جهانی، تولید پیراهن زیر نظر دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی، تولید محتوای چند زبانه در خصوص تاریخ و تمدن کشور عزیز و اسلامیمان با روشهای نوین و انتشار گسترده آن و اهداء به تماشاگرانی که از ایران به قطر و سایر کشورها میروند در ایام برگزاری جام جهانی زیر نظر دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی – بخش خصوصی و مراسم بدرقه کاروان تیم ملی فوتبال برای عزیمت به قطر با همکاری بنیاد ملی رودکی و شهرداری تهران نیز از جمله برنامه های در نظر گرفته است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.