پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: «کویین یامگا» در پست دفاع راست کارآیی لازم را ندارد. او خوب می‌دود، پا به توپ است، به راحتی بازیکن روبرویی خود را از پیش رو بر می‌دارد و شم گلزنی بالایی دارد.

روشن: فتح‌الله‌زاده باید چند سال در استقلال بماند

به گزارش قدس آنلاین، «حسن روشن» یکی از بزرگان تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود؛ بازیکنی که رکوردهای ویژه‌ای را از خود بر جای گذاشته است و بعید است بازیکنی موفق به شکست دادن آن شود. جوان‌ترین گلزن دربی، گلزنی در جام جهانی، المپیک، جام ملت‌های آسیا، بازی‌های آسیایی و جام باشگاه‌های آسیا، گوشه‌ای از افتخارات بازیکنی است که سال‌ها پیش از این در مستطیل سبز می‌درخشید.

روشن از برد استقلال در بازی با هوادار، بازگشت فتح‌الله‌زاده حرف زد، او از بازگشت مدیری که جای آجورلو را گرفت دفاع کرد و گفت: امیدوارم در استقلال کارهای بزرگ انجام دهد و سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان باید حداقل وی را سه سال در استقلال نگه دارد.

مشروح این گفت و گو را در زیر می‌خوانیم:

برد یک بر صفر استقلال مقابل هوادار. نظرشما در این باره چیست؟

مهم سه امتیاز مسابقه بود، استقلال برای اینکه از کورس صدرنشینی عقب نماند به سه امتیاز بازی نیاز داشت و خدارو شکر به آن دست یافت، این سه امتیاز پیش از بازی با سوپر جام اهمیت فراوانی داشت، البته این جدال چند نکته مهم داشت.

چه نکته‌هایی؟

اینکه ریکاردو ساپینتو در نیمه دوم مسابقه فهیمد باید از کوین یامگا در کجا استفاده کند، من نمی‌دانم چرا سرمربی استقلال از بازیکنی که خصوصیات تکنیکی بالایی دارد و وقتی به دروازه نزدیک‌تر است می‌تواند خطرناک باشد باید در دفاع راست بازی کند.این اتفاق باعث می‌شود ملی‌پوش استقلال صالح حردانی نیمکت‌نشین شود. اینکه چه بازیکنانی در ترکیب ثابت بازی کنند یا روی نیمکت بنشینند نظر سرمربی استقلال است، او به هر حال می‌تواند تصمیم‌گیری کند؛ اما آمار و آنالیز بازی‌های استقلال نشان می‌دهد یامگا در پست دفاع راست کارآیی لازم را ندارد. به دقایقی که او در فاز هجومی بازی می‌کند دقت کنید تا متوجه شوید چقدر بازی کردن وی در دفاع اشتباه است. او خوب می‌دود، پا به توپ است، به راحتی بازیکن روبرویی خود را از پیش رو بر می‌دارد و شم گلزنی بالایی دارد.

اگرچه استقلال گل نخورد اما چند باری به حریف اجازه داد در موقعیت گلزنی قرار گیرند.

خط دفاعی استقلال خوب بازی می‌کند اما وقتی تحت فشار قرار می‌گیرد دچار اشتباه می‌شوند؛ فاصله دو دفاع وسط با هافبک دفاعی خیلی زیاد است، رافائل داسیلوا مدافع برزیلی استقلال مدافع خیلی خوبی است، خوب تکل می‌زند، ضربه سر می‌زند، جای‌گیری می‌کند اما یک ضعف بزرگ دارد.

چه ضعفی؟

سرعت کافی ندارد و این ضعف می‌تواند برای او مشکل‌ساز شود و باعث می‌شود در کورس با مهاجمان سرعتی کم بیاورد. به طور حتم تمرینات در تعطیلات می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند،خط دفاعی استقلال باید جمع‌تر بازی کند، استقلال اگر با این روش بخواهد بازی کند دچار مشکل خواهد شد.

این استقلال می‌تواند در ادامه لیگ از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

به هر حال استقلال،پرسپولیس،سپاهان و گل‌گهر تیم‌هایی هستند که برای قهرمانی تلاش می‌کنند. استقلال باید ضعف‌ها و اشتباهات تاکتیکی خود را برطرف کند. در ادامه لیگ کار سختی پیش روی آبی‌پوشان است و آنها باید بدانند کوچک‌ترین اشتباهی باعث می‌شود تا با چالش‌ها و مشکلات جدی روبرو شوند. من و تمامی استقلالی‌ها دوست داریم آبی‌پوشان در ادامه لیگ بتوانند رقیبان ریز و درشتی را از پیش رو بردارند و جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

فتح‌الله‌زاده سکان هدایت مدیریت استقلال را برعهده گرفت. چالش‌ مدیریتی استقلال کار سختی را پیش روی او قرار داده است.

او یک مدیر با تجربه است که سال‌ها در این باشگاه حضور داشته و از تجربیات گرانبهایی برخوردار است. اول از همه امیدوارم او چند سال در استقلال بماند تا بتواند برنامه‌ها و اهدافی را که مد نظر دارد پیاده کند، نمی‌دانم او با وزیر ورزش و جوانان چه صحبت‌هایی را انجام داده است اما امیدوارم سیدحمید سجادی با وی قرارداد ببندد و به طور مثال به او بگوید سه سال در استقلال حضور خواهید داشت. نباید دوران حضور وی کوتاه مدت باشد. او می‌تواند و امیدوارم در استقلال کارهای بزرگ انجام دهد و اگر هر کمکی بتوانم برای وی انجام خواهم داد.

منبع: ایرنا
منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها