مقامات فوتبال بوسنی و هرزگوین تایید کردند که دیدار دوستانه تیم ملی این کشور برابر روسیه در ماه آینده، برگزار نخواهد شد.

تحت فشار داخلی و بین‌المللی؛ تیم ملی فوتبال بوسنی دیدار دوستانه با روسیه را لغو کرد

به گزارش قدس آنلاین، تیم ملی فوتبال بوسنی قرار بود برای دیدار با روسیه در ورزشگاه گازپروم در ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان) راهی مسکو شود. مقامات فوتبال دو کشور در ماه سپتامبر این خبر را به طور رسمی اعلام کردند.

با این حال، فدراسیون فوتبال بوسنی تحت فشارهای بین‌المللی و همچنین انتقادهای ستاره‌هایش از جمله ادین ژکو و میرالم پیانیچ، مجبور شد تا برگزاری این دیدار را دوباره مورد بررسی قرار دهد.

همچنین فدراسیون فوتبال اوکراین نیز اعلام کرد که برای لغو این دیدار، درخواست رسمی خود را به فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) ارسال خواهد کرد.

موضوع لغو این دیدار در جریان جلسه هیئت اجرایی فدراسیون فوتبال بوسنی به بحث گذاشته شد و این نهاد اعلام کرد که در شرایط کنونی امکان برگزاری این بازی وجود نداشته و شاید در تاریخ دیگری برگزار شود.

به‌دنبال آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه(۵ اسفندماه ۱۴۰۰)، فیفا و یوفا به توصیه کمیته بین‌المللی المپیک تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه و بلاروس را از حضور در رقابت‌های بین‌المللی و اروپایی محروم کردند که در پی آن، روس‌ها از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که ۲۹ آبان سال جاری در دوحه آغاز می‌شود نیز کنار گذاشته شدند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.