رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران به لزوم تقویت بخش‌های خصوصی دو کشور برای ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

تأکید ایران و سوریه بر ارتقای همکاری‌های اقتصادی

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر قالیباف در دیدار هیفاء جمعه، نایب‌رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و هیات همراه با اشاره به سابقه روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه گفت: مراودات ایران و سوریه در سطح دولت و پارلمان‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی روابطی نزدیک و باسابقه است.

قالیباف با تأکید بر اهمیت جبهه مقاومت برای جمهوری اسلامی ایران، به اراده جمهوری اسلامی ایران بر اتحاد کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: ما همیشه به دنبال این بوده‌ایم که کشورهای اسلامی با یکدیگر یکپارچه و متحد باشند اما برخی از دولت‌های منطقه با دخالت‌های خارجی به‌ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد اختلاف در منطقه و بین کشورهای اسلامی هستند.

او با اشاره به لزوم تقویت بخش‌های خصوصی دو کشور برای ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی، ابراز امیدواری کرد: سفر هیات پارلمانی سوریه به ایران بتواند در توسعه همکاری‌های اقتصادی به‌ویژه رفع موانع از پیش پای بخش‌های خصوصی دو کشور اثربخش باشد.

در این دیدار، هیفاء جمعه، نایب‌رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران گفت: از طرف خود و گروه دوستی از مهمان‌نوازی جمهوری اسلامی ایران قدردانی و تشکر می‌کنیم و سلام گرم رئیس مجلس خلق سوریه را به شما و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌دارم و آرزو می‌کنم که شاهد شکوفایی، رشد، پیشرفت و توسعه بیشتر جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها باشیم.

او با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در کمک به مردم سوریه برای مبارزه با تروریسم و بیرون‌راندن داعش افزود: خون جوانان شما و ما در سوریه در هم آمیخته شد و در رأس این شهدا شهید سپهبد سلیمانی بود که به نماد شجاعت و فداکاری برای جوانان ما تبدیل شد.

هیفاء جمعه با اشاره به عمق روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه خاطرنشان کرد: ما یک دشمن مشترک داریم و آن رژیم صهیونیستی و امپریالیسم جهانی است اما بی‌شک در این مسیر می‌خواهیم روابط اقتصادی دو کشور نیز به سطح روابط سیاسی برسد و بتوانیم به پیشرفت و توسعه دوجانبه دست یابیم.

هیفاء جمعه با اشاره به بازدید هیات پارلمانی سوریه از نمایشگاه نوآوری‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: من و همکارانم امروز از نمایشگاه نوآوری بازدید کرده و از دستاوردهای خیره‌کننده جمهوری اسلامی ایران در حوزه پزشکی شگفت‌زده شدیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.