بوکسور جوان تیم ملی ایران، در حالی که برابر حریف کامبوجی خود ناک دان شد، نهایتا به پیروزی دست یافت.

سومین پیروزی بوکسورهای ایران در قهرمانی آسیا

به گزارش قدس آنلاین در ادامه رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اردن، امشب (چهارشنبه - ۱۱ آبان ۱۴۰۱) مهدی خسروی به عنوان چهارمین نماینده ایران در این مسابقات به روی رینگ رفت که پس از ناک دان شدنش در راند نخست، در ادامه برابر حریف خود به پیروزی رسید تا سومین برد تیم ملی ایران در این تورنمنت را به ثبت برساند.

به این ترتیب بوکسور وزن ۵۴ کیلوگرم ایران در اولین مبارزه خود "رانگسی سائو" از کامبوج را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد و به مرحله بعد راه پیدا کرد. این پیروزی در حالی حاصل شد که خسروی در راند یک ناک دان شد و راند نخست را از دست داد. او در راندهای دوم و سوم به پیروزی رسید تا در راند شماری ۲ بر یک پیروز مبارزه شود. بوکسور کردستانی ایران در مرحله بعد با "شاخزود مظفروف" از ازبکستان که قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۱ را در کارنامه دارد مبارزه می‌کند.

اما در نخستین مبارزه امروز نمایندگان ایران، اشکان رضایی بوکسور وزن ۶۳.۵ کیلوگرم تیم ملی در مرحله نخست به مصاف "وانگدی دورجی" از بوتان رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید. او در مرحله بعد باید با «لای چو اِن» از چین‌تایپه مبارزه کند.

برنامه نمایندگان ایران در روز سوم مسابقات (پنج‌شنبه - ۱۲ آبان ۱۴۰۱):

شاهین موسی موسوی در مبارزه نخست خود "فهاد الخوری" از امارات را پیش رو دارد که پیروزی در این تقابل، در مبارزه دوم خود باید به مصاف برنده مبارزه بوکسورهای اردن و ترکمنستان می‌رود.

میثم قشلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم، در دور نخست به مصاف "عبدالله میعایان" از کویت خواهد رفت و در صورت برتری با برنده دیدار اردن و عراق مبارزه می‌کند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز پوریا امیری، در دیدار اول باید "کاپیل پوخاریا" از هندوستان را شکست دهد و در ادامه با "عدلبیک اولو ارکین" از قرقیزستان دیدار کند.

ترکیب تیم ملی ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

وزن ۵۱ کیلوگرم، مصطفی ریگی

وزن ۵۴ کیلوگرم، مهدی خسروی

وزن ۵۷ کیلوگرم، سجاد محمدپور

وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد کمالی

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم، اشکان رضایی

وزن ۶۷ کیلوگرم، علی حبیبی‌نژاد

وزن ۷۱ کیلوگرم، مسلم مقصودی

وزن ۷۵ کیلوگرم، شاهین موسوی

وزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقی

وزن ۸۶ کیلوگرم، پوریا امیری

وزن ۹۲ کیلوگرم، طوفان شریفی

وزن ۹۲+ کیلوگرم، ایمان رمضان‌پور

رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ با حضور ۳۲۰ (۲۱۱ مرد – ۱۰۹ زن) بوکسور از امروز (سه‌شنبه – ۱۰ آبان‌ ۱۴۰۱) به میزبانی "امان" در اردن آغاز شده و تا روز ۲۱ همین ماه ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.