سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

تکواندو قهرمانی آسیا - بیروت

قرعه‌کشی مسابقات انجام شد/ معرفی رقبای کامل تکواندوکاران ایران

تکواندو

بیست و چهارمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا فردا چهارشنبه با حضور تکواندوکارانی از ۲۱ کشور به میزبانی لبنان در سالن «نوهاد نوفال» شهر بیروت آغاز می شود.

به گزارش قدس آنلاین، مراسم قرعه کشی این رقابتها عصر روز گذشته برگزار شد و ۱۸۶ تکواندوکار حاضر در این مسابقات رقبای خود را شناختند. در این دوره از مسابقات طبق قوانین هر کشور مجاز به اعزام شش تکواندوکار از هشت وزن قانونی است که ۱۲ تکواندوکار مرد و زن ایران نیز رقبای خود را شناختند.

در وزن ۵۴- کیلوگرم حسین لطفی بعد از یک دور استراحت به دیدار برنده چین تایپه و اردن خواهد رفت. یکی از تکواندوکارانی قزاقستان، عراق یا مغولستان حریف لطفی در مرحله نیمه نهایی خواهند بود.

بر همین اساس آرمین هادی پور در وزن ۵۸- کیلوگرم دور نخست «تراب نسانه» از سوریه را پیش رو دارد و سپس با برنده مبارزه یمن و عراق پیکار می‌کند. در این وزن ۱۶ تکواندوکار حضور دارند که مرد المپیکی ایران در صورت برتری در این دو مبارزه در مرحله نیمه نهایی «کیم یونگ هوانگ» از کره جنوبی را پیش رو خواهد داشت.

در وزن ۶۳- کیلوگرم نیز ۱۶ تکواندوکار حضور دارند که سروش احمدی بعد از یک دور استراحت به مصاف برنده «سینا بهرامی» دیگر نماینده ایران در این وزن و «داشداوا» از مغولستان خواهد رفت.

میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت به دیدار برنده مبارزه «جین هوجان» از کره جنوبی و «حسن السمامری» از امارات می‌رود. در این وزن ۳۲ تکواندوکار حضور دارند. نکته مهم اینکه چین تایپه «یو جن هوانگ» که دو هفته قبل در اردن موفق به کسب سهمیه شد را نیز در ترکیب دارند.

در وزن ۷۴- کیلوگرم نیز ۳۲ تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند که امیر محمد بخشی پس از یک دور استراحت با یکی از تکواندوکاران افغانستان یا عراق مبارزه می‌کند. مهدی جلالی دیگر تکواندوکار ایرن این وزن دور نخست «خرم» از تاجیکستان را پیش رو دارد و سپس با برنده فیلیپین و کویت می‌رود.

مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان در این رقابت‌ها است که در گام نخست به مصاف «رخیم عادیلخانوف» از قزاقستان می‌رود و در صورت برتری باید با «نیکیتا رافائلوویچ» از ازبکستان پیکار کند. این ازبکستانی که سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را در کارنامه دارد، دو نقره جهان، طلا، نقره و برنز آسیا، طلا و نقره بازی‌های آسیایی را در کارنامه دارد.«صالح الشهرابی» تکواندوکار المپیکی اردنی‌ها نیز در این رقابتها حاضر است. در این وزن هم ۱۶ تکواندوکار حضور دارند.

در وزن ۸۷- کیلوگرم محمد رضا خانی در اولین دیدار به مصاف «فیصل الراشدی» از قطر می‌رود و در صورت برتری با «داسیبایف» از قزاقستان پیکار می‌کند. در این وزن هم ۱۶ تکواندکار مبارزه می‌کنند.

در وزن ۸۷+ کیلوگرم سجاد مردانی سرگروه تیم ملی کشورمان پس از یک دور استراحت باید با برنده دیدار افغانستان یا قزاقستان مبارزه کند. «بایئه یون مین» تکواندوکار تیم ملی کره جنوبی است که فقط در فینال با مردانی دیدار خواهد کرد.

در بخش زنان و در وزن ۴۶- کیلوگرم که نگار اسماعیلی گام نخست «ایرسمتووا» از قزاقستان را پیش رو دارد و سپس با «ورونیکا گارسس» از فیلیپین مبارزه می‌کند. فرشته خزایی دیگر نماینده ایران دور نخست باید با «آمنه الجاریه» تکواندوکاری از سوریه پیکار کند و سپس به دیدار «الینا عید» از لبنان برود.

در وزن ۵۳- کیلوگرم غزل سلطانی دور نخست «تای کیم» از ویتنام را پیش رو دارد و سپس به مصاف یکی از تکواندوکارن سوریه، تایپه یا ازبکستان می‌رود. نماینده تایپه «پو یا سو» است که در رقابتهای قاره‌ای با برتری مقابل مؤمن زاده موفق به کسب سهمیه المپیک شد.

ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم دور نخست باید با «فیلیپه لوپز» از فیلیپین مبارزه کند و در صورت برتری برای رفتن به فینال با برنده کره جنوبی و ازبکستان مبارزه می‌کند.

پریسا جوادی در وزن ۶۲- کیلوگرم دور نخست «کارلی» از لبنان را پیش رو دارد و سپس به مصاف یکی از تکواندوکاران ازبکستان، تاجیکستان یا ازبکستان می‌رود.

در وزن ۶۷- کیلوگرم یلدا ولی نژاد دور نخست «مریم فانتاسی» از قطر را پیش رو دارد و سپس در نیمه نهایی به مصاف «لیلا دلو» از فیلپین می‌رود.

زینب اسماعیلی در وزن ۷۳- کیلوگرم دور نخست باید «وارد سلمان» از لبنان مبارزه کند و سپس در مرحله نیمه نهایی با «کنزل دنیز» تکواندوکار المپیکی ازبکستان مبارزه کند.

در وزن ۷۳+ کیلوگرم زهرا پوراسماعیل با یک دور استراحت به نیمه نهایی رسیده و در این مرحله به مصاف برنده «هی یوون» از کره جنوبی و «الیسار الیاس» از سوریه خواهد رفت. نفیسه رنگرززاده دیگر نماینده ایران در این وزن ابتدا با «کاسیمووا» از قزاقستان مبارزه می‌کند و در صورت برتری در نیمه نهایی با «الینه آلورا» از فیلیپین مبارزه خواهد کرد.

طبق برنامه اعلام شده فردا چهارشنبه در روز نخست این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۵۴-، ۶۸- و ۸۷- کیلوگرم مردان و ۴۶-، ۵۳-، ۵۷- و ۷۳- کیلوگرم گروه زنان به دیدار رقبای خود می‌روند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.