یکی از رهبران معارض بحرینی در گفت‌وگو با فارس، تاکید کرد که هدف از سفر رهبر کاتولیک‌های جهان، تشویق روند عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی و حمایت از رژیم سرکوبگر آل‌خلیفه است.

معارض بحرینی: پاپ برای تشویق عادی‌سازی به بحرین سفر کرد

به گزارش قدس آنلاین، «مرتضی السندی» یکی از رهبران معارض بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس، تاکید کرد که هدف اصلی از سفر «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان به بحرین را تشویق روند عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

السندی در پاسخ به این سوال که اهداف اصلی سفر پاب فرانسیس به بحرین کدام‌اند، گفت: «دلیل اصلی سفر پاپ به بحرین، در چارچوب حمایت و تشویق دولت‌ها برای عادی‌سازی روابط‌شان با رژیم صهیونیستی است. این سیاست ترسیم‌شده از سوی قدرت‌های استکباری و در راس آن‌ها دولت ایالات متحده آمریکا است که تلاش دارد تا در پوشش شعارهایی همچون تسامح، همکاری و همزیستی مسالمت‌آمیز، عادی‌سازی با تل‌آویو را ترویج دهد».

این معارض بحرین در خصوص سفر پاپ به بحرین با وجود جرائم آل‌خلیفه در حق فعالان سیاسی و مذهبی این کشور و وضعیت حقوق‌بشری منامه تصریح کرد: «متاسفانه با وجود اشاره‌های کوتاه و غیرمستقیم پاپ در زمینه پذیرش حقوق انسانی و مدنی، اما شاهد هیچ‌گونه پیام آشکاری به مقامات رژیم آل‌خایفه درباره ارتکاب جرائم‌شان نبودیم».

وی تاکید کرد: «پاپ قدم به سرزمینی گذاشت و در آن از همزیستی و تسامح گفت که رژیم حاکمش بدترین جرائم را علیه بزرگترین مذهب حاضر در کشور، یعنی مذهب تشیع مرتکب می‌شود؛ رژیم منامه حتی ملیت افراد شیعی را نیز سلب می‌کند و فرزندان آن را مورد هدف قرار می‌دهد. آل‌خلیفه حتی مجلس اسلامی شیعی را نیز بست تا علمای بحرین و شخصیت‌های مهم آن نتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند».

السندی ضمن اشاره به دستگیری علمای برجسته‌ شیعی و مفکران بزرگ اسلامی نظیر آیت‌الله «شیخ احمد قاسم» و «شیخ محمد سند» و «شیخ حسین النجاتی» توسط آل‌خلیفه، گفت در حال حاضر زندان‌های رژیم خلیفه پر از اساتید برجسته و شخصیت‌های بزرگ اسلامی و نخبگان بحرینی است.

درباره دلایل عدم پوشش رسانه‌ای وسیع سفر پاپ فرانسیس به منامه خاطرنشان کرد که رژیم آل‌خلیفه و حامیان عربی‌غرب‌اش هیچ‌گاه نمی‌خواستند تا صدای انتقادات ملت بحرین را که اوج آن با سفر پاپ همزمان شده بود، به بیرون از مرزهای این کشور برسد.

این معارض بحرینی در ادامه و با مقایسه وسعت پوشش خبری سفر پاپ به عراق و حضوض در بحرین، تاکید داشت که سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق، با هدف دیدارهای دینی-دینی با علمای جهان اسلام و دیدار با «آیت‌الله علی سیستانی» بوده است. برخلاف سفر سیاسی فعلی‌اش به منامه، که فقط دیدار با حاکم دیکتاتور بحرین را در بر گرفت؛ کسی که دستش به خون خیلی‌ها آغشته است».

پاپ در حالی به بحرین سفر کرده که این کشور صحنه اعتراضات گسترده علیه رژیم آل‌خلیفه و تحریم انتخابات پارلمانی این کشور است؛ حاضرین در تجمع‌های اعتراضی در دست نوشته‌های خود پاپ را نیز خطاب انتقادات خود قرار می‌دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.