وزارت خارجه روسیه از حمله عوامل ناشناس به سفارت مسکو در لهستان خبر داد.

حمله به سفارت روسیه در لهستان با «کوکتل مولوتوف»

به گزارش قدس آنلاین، ایوان نچائف، معاون سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که عناصر ناشناس، شامگاه ۱۱ و ۱۲ نوامبر(۲۰ و ۲۱ آبان)، دوبار به منظور حمله به سفارت این کشور در ورشو، اقدام کرده‌اند.

به گفته نچائف، این اشخاص با پرتاب مواد آتش‌زا و بطری‌های حاوی مواد قابل اشتعال(کوکتل مولوتوف)، سعی در حریق سفارت داشتند. وی همچنین گفت که در حین اقدامات خرابکارانه این اشخاص، پلیس لهستان «با بی‌خیالی» صرفا نظاره‌گر بوده و هیچ تلاشی برای بازداشت مجرمان نکرده است. به گفته وی، این حادثه که در مرکز پایتخت لهستان و مجاورت ساختمان‌های دولتی این کشور رخ داده، نگران‌کننده بوده و نشان می‌دهد که ورشو، «آشکارا الزاماتش درباره صیانت از مراکز دیپلماتیک» را نقض کرده است.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه(۵ اسفند ۱۴۰۰)، سفارتخانه‌های برون‌مرزی این کشور به دفعات هدف تخریب قرار گرفته است. در یکی از این حوادث، تابلوی سفارت روسیه در ورشو، ۲۶ فوریه یعنی دو روز پس از آغاز عملیات نظامی مسکو در کی‌یف، با رنگ تخریب و شیشه چندین پنجره ساختمان آن، شکسته شد.

همچنین معترضان لهستانی نهم ماه مه (۱۹ اردیبهشت) به سرگئی آندریِف، سفیر روسیه در لهستان حمله و در حالی که وی در مراسم یادبود پیروزی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم شرکت کرده بود، به سر تا پای او رنگ قرمز پاشیدند.

حمله به سفارت روسیه در لهستان با «کوکتل مولوتوف» سرگئی آندریِف، سفیر روسیه در لهستان

خبر حمله هفته گذشته به سفارت روسیه در لهستان در حالی منتشر شده که منابع خبری شامگاه سه‌شنبه از اصابت دو موشک به خاک لهستان در مرزهای اوکراین خبر دادند. این منابع اعلام کردند که این موشک‌ها به روستایی لهستانی در نزدیکی مرز اوکراین اصابت کرده و در نتیجه آن دو نفر کشته شده‌اند. اصابت موشک به روستای لهستان هنگام حمله موشکی گسترده روسیه به زیرساخت‌های اوکراین رخ داد، اما وزارت دفاع روسیه هر گونه شلیک عامدانه یا اشتباهی موشک به سمت خاک لهستان را تکذیب کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.