تایلر آدامز پس از پیروزی آمریکا برابر ایران بسیار خوشحال بود و البته اعتراف کرد که با سختی و رنج زیاد توانستند برنده شوند.

کاپیتان آمریکا: رنج کشیدیم تا ایران را ببریم

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، شب گذشته تیم ملی آمریکا موفق شد با پیروزی ۱-۰ برابر ایران راهی دور یک هشتم نهایی جام جهانی شود و اکنون باید برابر تیم ملی هلند قرار بگیرد. این بازی برای یکی از ملی پوشان آمریکا اهمیتی ویژه خواهد داشت. سرجینیو دست از پدری سورینامی-آمریکایی و مادری هلندی در آلمر هلند متولد شد و فوتبالش را نیز از آلمرسیتی شروع کرد. او سپس راهی آکادمی فوتبال آژاکس شد و هشت سال در عضویت این باشگاه بود و به تیم اول آژاکس نیز رسید، اما در سال ۲۰۲۰ با انتقالی رویایی راهی بارسا شد هرچند پس از دو فصل به میلان پیوست و اکنون برای روسونری بازی می‌کند.

دِست شب گذشته پاس تک گل بازی را به کریستین پولیشیچ داد و نقش مهمی در صعود آمریکا داشت. در پایان بازی او که در محاصره خبرنگاران آمریکایی بود، با یک سوال به زبان هلندی روبرو شد و با وجود اینکه خسته بود و می‌خواست راهی هتل شود، ایستاد و پاسخ داد:عالی شد. واقعا رویارویی برابر هلند عالی است.

دِست قبلا گفته بود که مادرش او را در انتخاب تیم ملی آمریکا آزاد گذاشت و او در نهایت تصمیم گرفت با وجود اصرار هلند، برای ایالات متحده به میدان برود. دِست در بازی برابر هلند با هم تیمی‌های سابق فرانکی دی‌یونگ، ماتیاس دی‌لیخت، لانگ، تیمبر و. دیدار خواهد کرد.

دِست ادامه داد:بازی هلند را آنالیز خواهیم کرد تا ببینیم چگونه می‌توان به این تیم ضربه زد. این یک چالش بزرگ است، ولی می‌خواهیم از این فرصت بزرگ استفاده کنیم.

البته دِست می‌داند که آمریکا در بازی برابر هلند باید بسیار مراقب بازیکنان تاثیرگذار این تیم باشد. به عنوان مثال تیم ریم (۳۵ ساله) می‌داند که احتمالاً در طول مسابقه باید با کودی گاکپو روبرو شود. گاکپو در این جام جهانی با زدن سه گل همه را تحت تاثیر قرار داده و این در اردوی آمریکایی‌ها نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

آمریکایی‌ها امیدوارند در دیدار مقابل هلند، کریستین پولیشیچ، بازیکن چلسی، که برابر ایران مصدوم شد، در دسترس باشد. او در برخورد با دروازه بان ایران پس از زدن گل مصدوم شد و مجبور شد برای معاینه به بیمارستان منتقل شود. در این بازی جسی سارجنت نیز لنگان زمین را ترک کرد.

کاپیتان تایلر آدامز هم می‌گوید که برای کسب یک نتیجه خوب دعا می‌کند. هافبک دفاعی آمریکا مقابل ایرانی‌ها بسیار تاثیرگذار کار کرد:بازی دشواری برابر ایران داشتیم. فوتبال همین است. شما باید بجنگید و ما این کار را کردیم. باید رنج بکشید و از دروازه خود محافظت کنید. هلند؟ تیمی بزرگ با بازیکنان بزرگ است. یکی از شانس‌های قهرمانی در مسابقات، اما ما زمان داریم و مطمئنا برای این بازی آماده خواهیم بود.

تیم ریم در مورد آدامز گفت:باعث افتخار است که پشت سر تایلر بازی می‌کنم. او نبوغ خاصی دارد و باعث می‌شود کارها ساده‌تر پیش بروند.

آمریکا با این تیم یکدست و جوان قطعا کار سختی برابر هلند خواهد داشت، ولی تا همینجا ثابت کرده است که قدرت و توان رقابتی پایاپای با یکی از مدعیان جام را دارد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.