۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
کد خبر: 831741

شنیده‌ها حاکی از آن است که مرتضی پورعلی گنجی با پیشنهاداتی از قطر و امارات مواجه شده است.

دردسر بزرگ جام‌جهانی برای یحیی گل‌محمدی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبر ورزشی، در حالی که خیلی‌ها فکر می‌کردند مطابق بازی‌های مقدماتی جام جهانی، شاهد زوج شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان در قطر خواهیم بود، کی‌روش تصمیم دیگری گرفت و به مرتضی پورعلی‌گنجی و مجید حسینی اعتماد کرد. البته در بازی مقابل انگلیس کی‌روش تیمش را با ۳ مدافع میانی ارنج کرد و روزبه چشمی‌هم در ترکیب اصلی قرار گرفت. با این حال در دو بازی بعدی مقابل ولز و آمریکا شاهد بازی کردن پورعلی‌گنجی و حسینی بودیم.

اولین بار کی‌روش مرتضی را به تیم ملی دعوت کرد و او را برای دومین بار با خودش به جام جهانی برد. مرتضی که در دوره قبلی جام جهانی بازیکن فیکس تیم ملی بود و در هر ۳ دیدار به صورت ثابت به میدان رفت، قبل از شروع جام جهانی اعلام کرد آرزو دارد در این دوره از جام جهانی هم برای تیم ملی به میدان برود.

اتفاقی که با حضور کی‌روش رخ داد و پورعلی‌گنجی درهر دو بازی تیم ملی مقابل انگلیس و ولز به صورت فیکس بازی کرد.


مرتضی در حالی در کنار مجید حسینی در دیدار مقابل ولز به میدان رفت که دیگر خبری از ترکیب عجیب خط دفاعی تیم ملی مقابل انگلیس و بازی با ۳ مدافع نبود. مرتضی و مجید هم در این دیدار که به پیروزی ارزشمند تیم ملی انجامید، فوق العاده کار کردند و تقریبا یک روز بدون اشتباه را گذراندند.این دو در بازی با آمریکا نیمه اول خوبی نداشتند ولی در نیمه دوم اجازه خلق موقعیت را به حریف ندادند.

پورعلی‌گنجی درحالی مقابل آمریکا برای ششمین بار در جام جهانی به میدان رفت که اگر اسکوچیچ در تیم ملی می‌ماند، قطعا جایی در ترکیب اصلی تیم ملی نداشت و در صورتی هم که راهی جام جهانی می‌شد، نیمکت نشین می‌شد. هرچند تیم ملی نتوانست راهی مرحله بعدی جام جهانی شود و با کسب ۳ امتیاز به کار خودش پایان داد، شنیده‌ها حاکی از آن است که مدافع پرسپولیس مورد توجه چند تیم اماراتی و قطری قرار گرفته و پیشنهادات غیررسمی‌دریافت کرده است.


مرتضی که چند سال در فوتبال قطر، چین و بلژیک بازی کرده، در تابستان امسال راهی پرسپولیس شد و به گفته خودش پیراهن تیمی که از بچگی آرزوی پوشیدنش را داشت، بر تن کرد. پورعلی‌گنجی که بازیکن مورد علاقه یحیی گل محمدی هم به حساب می‌آید، یکی از مهره‌های اصلی پرسپولیس در این فصل بوده و عملکرد خوبی هم در این تیم داشت. مرتضی با پرسپولیس قراردادی ۲ ساله دارد ولی آنطور که شنیدیم بند جدایی در قراردادش وجود دارد و با پرداخت مبلغی می‌تواند از این تیم جدا شود.

هرچند هنوز زمان نقل و انتقالات زمستانی فرا نرسیده، خیلی از تیم‌ها برای تقویت خودشان دست به کار شدند و با بازیکنان مدنظرشان صحبت‌هایی را انجام دادند. مدافع ملی پوش پرسپولیس هنوز جوابی به پیشنهاداتش نداده و تصمیمی‌در این خصوص نگرفته ولی به طور حتم باشگاه پرسپولیس با جدایی مرتضی مخالفت خواهد کرد.


از طرفی یحیی گل محمدی هم اصلا دوست ندارد که ستاره ملی پوش تیمش را از دست بدهد، به خصوص اینکه جذب بازیکن خوب در نقل و انتقالات زمستانی کار بسیار سختی خواهد بود. حال باید دید سرانجام پورعلی‌گنجی چه تصمیمی‌در خصوص آینده اش خواهد گرفت و آیا در پرسپولیس می‌ماند یا خیر.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.