نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تأکید کرد که در حال حاضر اولویت واشنگتن حمایت از اغتشاشات در ایران و نه مذاکرات با آن است.

تاکید نماینده آمریکا بر ادامه حمایت از اغتشاشات در ایران

به گزارش قدس آنلاین، «راب مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران (شنبه، سوم دسامبر) تأکید کرد که ایالات متحده به جای آن که بر مذاکرات با ایران تمرکز کند، اولویت خود را بر «کمک نظامی ایران به روسیه» و حمایت از اغتشاشات در ایران قرار داده است.

پایگاه تحلیلی-خبری بلومبرگ در این خصوص نوشت مالی در مصاحبه‌ روز شنبه گفت که ایالات متحده به جای تمرکز بر مذاکرات متوقف شده برای احیای برجام، «بر عرضه تسلیحات ایران به روسیه و حمایت از معترضان ایرانی تمرکز دارد».

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بدون اشاره به کارشکنی‌های ایالات متحده در مسیر مذاکرات هسته‌ای، مدعی شد: «ایران علاقه‌ای به توافق ندارد و ما بر چیزهای دیگر متمرکز شده‌ایم. در حال حاضر می‌توانیم در تلاش برای بازدارندگی و اخلال در ارائه تسلیحات به روسیه و تلاش برای حمایت از خواسته‌های اساسی مردم ایران تفاوت ایجاد کنیم».

راب مالی در ادامه با بی‌فایده توصیف کردن مذاکرات، ادعا کرد: «چه فایده‌ای دارد؟ وقتی قرار است ایران با خواسته‌های غیرقابل قبول بازگردد، به چه دلیل باید روی آن تمرکز کنیم؟ در این برهه از زمان، قصد نداریم بر توافق هسته‌ای تمرکز کنیم زیرا نمی‌توانیم به عقب بازگردیم و دوباره بازی داده شویم».

وی در ارتباط با روند مذاکرات هسته‌ای ایران، افزود «در حالیکه اتحادیه اروپا و مقام‌های جمهوری اسلامی ایران همچنان به کار بر روی برجام ادامه می‌دهند و مذاکرات رسماً معلق نشده اما از پایان اوت تاکنون هیچ مذاکره‌ای انجام نگرفته است».

مالی با تکرار ادعاهای کمک تسلیحاتی ایران به روسیه علیه اوکراین، ادامه داد که ایالات متحده قصد دارد در روند عرضه تسلیحات از ایران به روسیه «اختلال، تأخیر و بازدارندگی» ایجاد و «تحریم» اعمال کند.

ادعاهای این مقام آمریکایی درباره کمک تسلیحاتی ایران به روسیه در جریان جنگ اوکراین در حالی مطرح شده که تهران و مسکو این مسئله را رد کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.