شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در حالی با چهار مصوبه برگزار شد که حاشیه بیشتری از متن داشت، دو تذکر به شهردار مشهد، یک نطق اعراضی نسبت به شهردار و درگیری لفظی دو عضو شورای شهر بخشی از حواشی روز پرحاشیه شورا را تشکیل می‌داد.

درگیری لفظی اعضا در شصت و یکمین جلسه شورای شهر مشهد/ موحدیان: من بی عرضه هستم!

به گزارش قدس خراسان آنلاین، شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در حالی با چهار مصوبه برگزار شد که حاشیه بیشتری از متن داشت، دو تذکر به شهردار مشهد، یک نطق اعتراضی نسبت به شهردار و درگیری لفظی دو عضو شورای شهر بخشی از حواشی روز پرحاشیه شورا را تشکیل می‌داد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورا در تذکری خطاب به شهردار مشهد گفت: این تذکر بابت تاخیر در بهره‌برداری از تصفیه‌خانه سپتاژ برای ساماندهی مشکلات کشف‌رود است. روزانه بیش از ۲۰۰ تانکر مخصوص چاه‌های فاضلاب از سطح شهر مشهد جمع‌آوری و به رودخانه کشف‌رود ریخته می‌شود که مخاطرات زیست محیطی زیادی به همراه دارد.

حسن کریمدادی اضافه کرد: از حدود ۳۰ ماه قبل احداث تصفیه‌خانه سپتاژ با مساحت حدود هشت هکتار و با اعتباری افزون بر ۷۴ میلیارد تومان در دستور کار شهرداری مشهد قرار گرفته است که بر اساس برنامه زمان‌بندی باید تاکنون بهره برداری مستمر می‌شد اما این مهم تاکنون محقق نشده و پروژه از پیشرفت قابل قبولی برخوردار نیست.

وی ادامه داد: پارسال حدود ۵۱ درصد از بودجه این پروژه جذب شده ولی امسال، پیشرفت فیزیکی و مالی پروژه تنها ۲ درصد بوده که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

عدم ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نیمه‌تمام

همچنین در این جلسه رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد نیز درخصوص عدم ارائه گزارش پیشرفت پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، به شهردار تذکر داد.

حمید ضمیری گفت: به رغم چهار مکاتبه با شهردار در خصوص ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، با حداقل مبلغ قرارداد ۱۰۰ میلیارد ریال، شاهد عدم پاسخگویی کامل شهرداری به مکاتبات شورای اسلامی شهر و ارسال ناقص اطلاعات هستیم.

در ادامه فاطمه سلیمی، عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد نیز در نطق پیش از دستور جلسه بیان کرد: شهرداری باید بسته جامع کلان پروژه‌های محرک توسعه را بر اساس سیاست ها ارائه دهد تا با اجرای کلان پروژه ها، یادگاری از این دوره برای مردم بر جا بماند.

وی افزود: کلان پروژه‌ها باید تاثیرگذاری در بین زائران و مجاوران داشته و برای مردم ملموس باشد.

این عضو شورا اضافه کرد: شهردار باید دوره های پیشین شهرداری را بررسی و بر اساس الگوگیری بهینه، کلان پروژه های این دوره را به صورت مستند ارائه و برنامه ریزی کند.

سلیمی گفت: اعضای شورای شهر، نقش سیاستگذاری و نظارتی بر عملکرد شهرداری دارند و باید اجرای کلان پروژه ها و سیاستهای شورا را از مدیریت شهری مطالبه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ساختارها در مدیریت شهری باید پویا باشد و تعامل با دستگاه های استان نیز از الزامات حکمرانی شایسته مدیریت شهری است.

سلیمی تاکید کرد: جسارت مدیران عملیاتی شهرداری نباید گرفته شود و در تمام لایه های شهرداری تا سطوح کارگری باید روح برنامه‌ریزی نهادینه و به سرمایه انسانی نیز برای پیشبرد برنامه ها و اهداف مدیریت شهری توجه شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید بر اساس سیاست‌های شورا، برنامه، بودجه، ساختارها و فرایندهای اجرایی برنامه‌ریزی شود و برنامه‌ها باید با سیاست‌های شورا و اسناد فرادستی نظام و بیانیه گام دوم انقلاب هماهنگ باشد.

در ادامه این جلسه نیز، لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر به تصویب رسیده، لایحه اصلاح اساسنامه و تغییرنام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس نیز به تصویب رسید و طبق این مصوبه، بندهای مختلفی اصلاح شد که بعنوان مثال، نام سازمان به صورت «سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل (حمل و نقل و ترافیک)» مورد تأیید قرار گرفت و طرح شمول شهریه قابله پرداخت سرویس‌ها یا ناوگان تحت نظارت اتوبوسرانی در قالب مصوبات حمایتی دوره در شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی تصویب شد همچنین تصویب لایحه اصلاح آیین‎‌نامه واگذاری اتوبوس مینی‎‌بوس و بهره‎ برداری از خطوط اتوبوسرانی به بخش غیردولتی دیگر دستورکار بررسی شده در این جلسه بود.

در این جلسه، پس از پایان یافتن بخش اول جلسه و بازگشت اعضا از نماز، حمید ضمیری، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر مشهد، در اعتراض به عدم تعیین تکلیف استخدام ایثارگران اعتراض بیان کرد: بیرون از صحن برخی مراجعه و گریه می‌کنند که چرا تکلیفشان روشن نمی‌شود، اقای موحدیان شما رئیس شورا هستید بروید بیرون و پاسخشان را بدهید.

پس از حضور اعضا در جلسه و دقایقی بعد درگیری لفظی شدیدی بین حسن کریمدادی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد و مجید دبیریان، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی شورا، اتفاق افتاد و دبیریان خطاب به کریمدادی اظهار کرد: شما بی‌عرضه هستید؛ با شوآف نمی‌توان مشکل را حل کرد. این موضوع مربوط به این زمان از جلسه نیست. و این کار بی تقوایی است.

بعد از آن کریمدادی با فریاد پاسخ داد: چرا مشکل ایثارگران در این شهر حل نشد؛ چرا چهار هزار و ۲۰۰ ایثارگر بلاتکلیف مانده‌اند؟ ایشان می‌گویند شما بی‌عرضه هستید و نمی‌توانید مشکل را حل کنید. راست می‌گویند.من بی عرضه هستم که نمیتوانم این مشکل را حل کنم.

حسن موحدیان، رئیس شورای شهر مشهد، در پاسخ به این صحبت‌ها اضافه کرد: اگر کسی بی‌عرضه باشد، رئیس شوراست. من هم خودم قبول دارم بی‌عرضه هستم.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.