به گفته یک منبع نظامی، چند روز پیش یگان نظامی مصر وارد جزیره استراتژیک میون واقع در قلب تنگه باب المندب شد.

یگان نظامی مصر وارد جزیره «میون» در تنگه باب المندب شد

به گزارش قدس آنلاین، یک منبع نظامی یمنی که خواست نامش فاش نشود، به سایت خبری عربی۲۱ گفت، به نظر می‌رسد که این یگان مصری سرآغاز حضور نظامی این کشور برای اولین بار در خاک یمن، در جزیره میون واقع در قلب تنگه باب المندب در دریای سرخ است.

این حضور نظامی در خاک یمن چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که نیروهای مصری فرماندهی نیروی عملیات مشترک (۱۵۳) در دریای سرخ، باب المندب و خلیج عدن را بر عهده گرفتند. فرماندهی نیروی عملیات مشترک ۱۵۳ شامل عربستان سعودی، مصر، امارات، اردن و ایالات متحده می‌شود.

این منبع نظامی مسؤول خاطرنشان کرد، یگان نظامی مصر که چند روز پیش وارد یمن شده است، یک سیستم راداری و دستگاه‌های ارتباطی متعلق به نیروهای مشترک دریایی - که اواسط دسامبر فرماندهی آن را برعهده گرفت - در جزیره میون یمن ساخته است. جزیره‌ای که یکی از نقاط مهم تردد دریایی در جهان برای حمل و نقل انرژی و محموله‌های تجاری محسوب می‌شود.

اواسط ماه میلادی جاری، ارتش مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرماندهی نیروی عملیاتی مشترک (۱۵۳) در دریای سرخ، باب المندب و خلیج عدن را بر عهده گرفت و این فرماندهی به دلیل فعالیت‌های تروریستی در تنگه باب المندب، دریای سرخ و خلیج عدن تشکیل شده است.

تعداد زیادی کشتی‌های تجاری بین‌المللی از خلیج عدن و تنگه باب المندب عبور می‌کنند که در سال‌های اخیر مورد حمله قرار گرفته‌اند که واشنگتن و کشورهای حوزه خلیج‌فارس مانند عربستان این حملات را «تروریستی» توصیف کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.