رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش باران و برف در جاده‌های ۲۵ استان کشور خبر داد.

بارش برف و باران در جاده های ۲۵ استان/ ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس و ۳ محور دیگر

به گزارش قدس آنلاین سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی حاکم بر محورهای مواصلاتی کشور اظهار کرد:‌ بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی و پایش‌های صورت گرفته در حال حاضر ترافیک در مسیر شمال به جنوب محور چالوس حدفاصل تونل کندوان تا پیچ سرهنگ نیمه سنگین اما روان گزارش شده است.

وی ادامه داد:‌ ترافیک در آزادراه تهران - کرج – قزوین حدفاصل شهرک جهان نما تا پل فردیس و محدوده های مهرویلا و تالارالمهدی، آزادراه قزوین – کرج محدوده های پل کردان، کمال شهر، پل مهرشهر و پل فردیس و در محور تهران – شهریار در برخی از مقاطع پرحجم اما روان است.

شیرانی درباره وضعیت جوی محورهای مواصلاتی کشور نیز اظهار کرد: بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، البرز، اصفهان، تهران، قزوین، زنجان، قم، مازندران، سمنان، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، کرمان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و گلستان مشاهده می‌شود.

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا شاهد بارش باران در برخی از محورهای استان‌های گیلان، ایلام، فارس، خراسان جنوبی و کهگیلویه وبویراحمد هستیم.

شیرانی با بیان اینکه در شرایط بارش برف و باران توصیه می‌شود که رانندگان از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، گفت: در شرایط زمستانی لازم است که رانندگان حتما تجهیزات زمستانی و به خصوص زنجیرچرخ به همراه داشته باشند و از آن در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر استفاده کنند. پربودن باک خودرو در آغاز سفر و همراه داشتن موادغذایی کافی و لباس گرم نیز از دیگر مواردی است که برای سفر در ایام زمستان توصیه می‌شود. در حین رانندگی به هنگام بارش برف و باران نیز رانندگی با سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز هشدار همیشگی پلیس به رانندگان است.

وی درباره محدودیت‌های اعمال شده در محورهای مواصلاتی کشور نیز گفت: محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. همچنین محورهای شریانی ریگان – ایرانشهر و خوانسار - گلپایگان، محورهای غیرشریانی جدید هشتگرد – طالقان و گنجنامه - تویسرکان نیز مسدود هستند. محورهای لاسم - ارجمند، وازک - بلده،‌ سروآباد – پاوه و سی سخت - پادنا نیز مسدود هستند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.