در آستانه سوم جمادی الثانی؛ سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(س)، پوستری مناسبتی به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی طراحی و امروز در دفتر رئیس سازمان علمی و فرهنگی این آستان، رونمایی شد.

پوستر ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) رونمایی شد

به گزارش قدس خراسان، پوستر ویژه شهادت حضرت زهرا(س) با هدف گرامیداشت ایام سوگواری شهادت صدیقه کبری(س) بزرگ بانوی اسلام و اشاعه شعائر مذهبی توسط مرجان جلالی گرافیست این مؤسسه طراحی و در سطح شهر مشهدمقدس توزیع شده است.


در این پوستر مناسبتی، بخشی از زیارت حضرت فاطمه زهرا(س) در کنار حدیثی از حضرت مهدی(عج) با مضمون «و دختر پیامبر(ص)؛ فاطمه(س) برای من الگویی زیبا و انسانی است» به چشم می‌خورد.این حدیث برگرفته از صفحه ۴۶۶ جلد دوم کتاب شریف «الاحتجاج» است.

در همین رابطه امیر مهدی حکیمی، مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، درباره این پوستر گفت: طراحی انجام شده در این اثر، نگاه لطیفی دارد به مقام و جایگاهی که حضرت فاطمه زهرا(س) برای همه جامعه اسلامی و به ویژه زنان دارند.


مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی افزود: در این پوستر علاوه بر المان هایی از زیارت نامه حضرت، حدیث حضرت حجت(عج) که می فرمایند، حضرت فاطمه الگویی زیبا و انسانی برای ایشان هستند استفاده شده است تا جامعه بداند بهترین الگو حضرت فاطمه(س) است و از این الگو باید درس بگیرند.


وی خاطر نشان کرد : تمام طراحی پوستر در واحد گرافیت موسسه آفرینش های هنری انجام شده که ترکیبی از خط و گرافیک امروز بوده و هویت اسلامی ایرانی در آن مشهود است.


گفتنی است؛ مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با برگزاری برنامه‌های مختلف هنری همچون طراحی پوستر در مناسبت‌های گوناگون ملی و مذهبی تلاش کرده است رسالت خود را در اشاعه فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) در جامعه ایفا کند.

منبع: آستان نیوز

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.