۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کد خبر: 843204

رئیس‌جمهور پیشین روسیه هشدار داد شکست یک قدرت هسته‌ای در یک جنگ متعارف، ممکن است منجر به جنگ اتمی شود.

شکست روسیه منجر جنگ اتمی می‌شود!

به گزارش قدس آنلاین، دیمیتری مدودف رئیس‌جمهور پیشین روسیه و معاون کنونی شورای امنیت این کشور با اشاره به عملیات نظامی مسکو در اوکراین، هشدار داد شکست یک قدرت هسته‌ای در یک جنگ متعارف، ممکن است منجر به جنگ اتمی شود.

به گزارش رویترز، او در پیامی تلگرامی در رابطه با حمایت ناتو از ارتش اوکراین نوشت: قدرت‌های هسته‌ای هرگز در درگیری‌های بزرگ که سرنوشتشان به آن بستگی دارد، بازنده نبوده‌اند.

بعد از حمایت «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو از حملات اوکراین به خاک روسیه، واشنگتن نیز به‌ صورت تلویحی از هرگونه طرح کی‌یف برای عملیات علیه شبه‌جزیره کریمه در آینده حمایت کرد. روزنامه «نیویورک‌تایمز» شامگاه چهارشنبه گزارش داد که دولت آمریکا در حال به‌رسمیت شناختن این موضوع است که اوکراین برای حمله به کریمه، به تسلیحات و تجهیزات نظامی بیشتری نیاز دارد.

در این گزارش آمده است که واشنگتن بعد از ماه‌ها گفت‌وگو با مقام‌های کی‌یف، بالاخره پذیرفته که برای حمله اوکراین به قلمرو روسیه، تسلیحات بیشتری به این کشور ارسال کند؛ حتی اگر این مسئله باعث افزایش خطر تنش و درگیری مستقیم با مسکو شود.

این در حالی است که روسیه بارها در مورد ارسال سلاح از سوی غرب و متحدان آمریکا به اوکراین هشدار داده و گفته چنین اقدامی را مداخله مستقیم آن‌ها در جنگ تلقی می‌کند.

مقام‌های واشنگتن در گفت‌وگو با نیویورک‌تایمز ضمن بیان اینکه کاخ سفید در حال بررسی ارسال تجهیزاتی برای حمله به کریمه به اوکراین است، اما هشدار دادند که مشخص نیست روسیه چگونه به حمله کی‌یف با استفاده از تسلیحات آمریکایی به کریمه واکنش نشان خواهد داد.

پیش‌تر معاون ناتو در روز چهارشنبه در گفت‌وگو با روسای ارشد نظامی سراسر اروپا، مدعی شد روسیه در حال آماده شدن برای جنگی طولانی در اوکراین است، بنابراین ناتو هم باید برای «مدت طولانی» آماده باشد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.