رئیس سازمان محیط زیست گفت: منابع پاکی همچون انرژی خورشیدی و باد در کشور ما وجود دارد اما متاسفانه از آنها به خوبی استفاده نشده بود اما به کمک موتورهای برقی این کار انجام می‌شود. 

استفاده از سوخت پاک و برق برای کاهش آلودگی هوا

به گزارش قدس آنلاین، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست در مراسم رونمایی از موتورهای برقی گفت: کربن باید کاهش یابد و برهمین اساس پشتوانه استفاده از سوخت پاک باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: منابع پاکی همچون انرژی خورشیدی و باد در کشور ما وجود دارد اما متأسفانه از آنها به خوبی استفاده نشده بود اما به کمک موتورهای برقی این کار انجام می‌شود.

همچنین در ادامه حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس امور اوقاف در مراسم رونمایی از موتورهای برقی و با بیان اینکه تولید این ناوگان توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی صورت گرفته است گفت: این مسیر باید ادامه یابد و تقاضا می‌کنم برای تولید ماشین‌های برقی هم این اتفاق رخ دهد.

در ادامه محمود لیائی مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه مقام معظم رهبری به مسئله محیط زیست تاکید بسیاری دارند گفت: ما به عنوان شرکت پست به این فرمان رهبری لبیک گفتیم و اکنون شاهد رونمایی از فاز اول استفاده از ناوگان موتورسیکلت برقی در تهران هستیم.

وی ادامه داد: ضمن هماهنگی با محیط زیست این موتورها در سایر شهرها هم گسترش میابد.

لیائی با بیان اینکه پست یکی از عوامل توسعه کشورهای دنیا است اظهار کرد: سرانه پستی یکی از شاخص‌ها است و متأسفانه سرانه پستی ایران ۲۰ عدد است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.