رسانه‌های فلسطینی امروز از بازداشت شماری از فلسطینیان در کرانه باختری توسط نظامیان اشغالگر صهیونیستی و همچنین هتاکی مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر دادند.

تداوم یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و بازداشت فلسطینیان

به گزارش قدس آنلاین، باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان یورش به کرانه باختری تعدادی از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.

بر اساس گزارش رسانه‌های مختلف، نظامیان صهیونیست پس از یورش به کرانه باختری، ساعت‌ها منازل ده‌ها فلسطینی را مورد تفتیش قرار دادند.

طی یورش نظامیان صیونیست و بازداشت شماری از فلسطینیان به اتهام مشارکت در مقاومت مردمی، درگیری میان صهیونیست‌ها و فلسطین در طوباس صورت گرفت.

سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که نیروهای ارتش اسرائیل در جریان حمله به کرانه باختری ۱۲ فلسطینی را بازداشت کردند و برای بازجویی توسط نظامیان منتقل شدند.

نظامیان اشغالگر صهیونیستی همچنین در صبح امروز دو جوان فلسطینی را از منطقه اریحا و رام‌الله بازداشت کردند.

از سوی دیگر ده‌ها شهرک نشین صهیونیست امروز پنجشنبه نیز تحت حمایت نظامیان رژیم اشغالگر به مسجدالاقصی یورش برده و شروع به انجام رفتارهای تحریک‌آمیز کردند.

از زمان اشغال قدس در سال ۱۹۶۷، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی دروازه باب المغاربه را تحت کنترل خود درآورده و از این طریق شهرک‌نشینان و نیروهای اشغالگر به صورت روزانه به آن یورش می‌برند در حالی‌که مسلمانان اجازه ورود به مسجد الاقصی را ندارند.

صهیونیست‌های اشغالگر هر روزه به طور دسته جمعی و در دو نوبت صبح و عصر اقدام به تعرض به مسجد الاقصی می‌کنند.

هدف از این تجاوزات مستمر، زمینه سازی برای اجرای طرح شوم تقسیم زمانی و مکانی این مسجد بین مسلمانان و یهودیان است تا در نهایت آنها بتوانند کنترل کامل این مسجد را به دست گرفته و در راستای یهودی سازی و تخریب آن و ساخت معبد کذایی یهود بر روی خرابه‌های آن گام بردارند.

از سوی دیگر باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است.

در میان اسرای تحت بازداشت موقت یک زن و پنج کودک نیز دیده می‌شود. ۳۷۹ نفر از این اسرا در زندان عوفر، ۳۴۵ نفر در زندان النقب و ۱۶۰ نفر هم در زندان مجدو هستند.

باشگاه اسرای فلسطینی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی طی ۹ سال اخیر بیش از ۱۲ هزار حکم بازداشت موقت را علیه فلسطینیان صادر کرده که اوج صدور این احکام مربوط به سال گذشته با دو هزار و ۴۰۹ حکم بوده است.

اداره زندانیان فلسطین اعلام کرد که رژیم اسرائیل از ابتدای سال جدید میلادی ۹۱۴ فلسطینی را که ربوده، همچنان بدون رسیدگی به پرونده آن‌ها، در بازداشت دارد که نشان دهنده گسترش بازداشت‌ها و نقض حقوق انسانی در کرانه باختری است.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

انجمن «اروپایی‌های حامی قدس» اعلام کرد که تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان قدس در ماه ژانویه به طور بی سابقه ای افزایش داشته است.

این انجمن تاکید کرد که اسرائیل در این ماه ۱۳۰۱ مرتبه و به شکل‌های مختلف جنایت هایی علیه فلسطینیان ساکن قدس مرتکب شده است. از جمله این تجاوزات می‌توان به ۹۷ مورد تیراندازی به سمت فلسطینیان اشاره کرد که طی آن پنج فلسطینی از جمله دو کودک به شهادت رسیده و ۹۸ نفر دیگر زخمی شدند.

در ماه ژانویه گذشته، ۴۵۱۷ شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی یورش بردند و در این مدت ۲۷ مورد حکم تبعید فلسطینیان از شهر قدس و مسجد الاقصی صادر شده است.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.