مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان رضوی با اشاره به اعزام ۴ هزار دانش آموز این استان به اردوی زیارتی راهیان نور گفت: استقبال و اشتیاق دانش آموزان در بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور بی نظیر بود.

اعزام ۴ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور

به گزارش قدس خراسان، حجت الاسلام مهدی جعفری با اشاره به اعزام۴ هزار دانش آموز از چهارم تا نوزدهم اسفندماه سال جاری به مناطق عملیاتی در قالب اردوی زیارتی راهیان نور، اظهارکرد: در مرحله اول اعزام های دانش آموزی با قطار به استعداد ۲۱۰۰ نفر انجام می شود که از مجموعه آن ۱۳۰۰ دختر و ۸۰۰ نفر پسر هستند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان رضوی ادامه داد: در اعزام های اتوبوسی هم اکنون ۱۵ دستگاه خواهر در مناطق عملیاتی خوزستان از یادمان های شهدا بازدید دارند و ۱۷ دستگاه اتوبوس هم پسر انشاءالله از ۱۲ اسفند به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

استقبال و اشتیاق دانش آموزان بی نظیر بود

وی با اشاره به اینکه به واسطه کمبود منابع اعتباری و امکانات از جمله در تامین قطار و اتوبوس، نتوانستیم تعداد بیشتری متقاضی اعزام کنیم، گفت: امسال علیرغم همه مشکلات استقبال و اشتیاق دانش آموزان در زیارت از یادمان های شهدا و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور بی نظیر بود به طوری که به درستی نتوانستیم به درخواست ها و نیازهای دانش‌آموزان و خانواده‌ها عزیز پاسخ بدهیم.

حجت الاسلام جعفری، روایت خاطرات جنگ، پاسخ به شبهات، کار تربیتی و معرفتی راویان و مربیان در داخل هر اتوبوس طی مسیر بین راهی تا یادمان شهدا را از دستاوردهای مهم این سفر زیارتی برشمرد و تصریح کرد: در این سفر زیارتی بازدید از یادمان های شهدای مناطق عملیاتی شلمچه، اروندکنار، طلاییه، هویزه ،دهلاویه، فکه و معراج شهدای اهواز را در دستور کار خود قرار دادیم.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان رضوی بیان کرد: در بازدید از یادمان های دفاع مقدس بُعد معنوی، معرفتی و الگو گیری از سیره و روش شهدا می توانند برای دانش آموزان مفید و فایده واقع قرار گیرد که در تربیت صحیح دهه هشتادی و نودی انقلاب اسلامی قطعاً و یقیناً کاربرد خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بخشی از معارف متاثر از دفاع مقدس را طبق تاکید حضرت آقا گنجینه دانستند، افزود: دانش آموزان باید از این گنجینه معنوی و معرفتی نهایت استفاده را ببرند. نسل جدید انقلاب خیلی علاقه مند به بازدید از مناطق جنگی هستند و علت آن هم این است که بچه ها این حال و هوای معنوی را دوست دارند و یکی از دلایل بازگویی آن توسط خود دانش آموزان در مدارس و بخشی هم تولید محتوا و برنامه های انگیزشی با رویکرد فرهنگ و سبک زندگی شهدایی در رسانه های دیداری و شنیداری است.

حجت الاسلام جعفری یکی از دلایل انگیزه دو چندان دانش آموزان در بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور را کسب تجربه از این فضای های معنوی و عرفانی برشمرد و تاکیدکرد: با توجه به خیلی از اتفاقاتی که اخیراً در کشور به وقوع افتاده ولی ضمیر بچه ها به خصوص نسل جوان بسیار پاک است و چرا به آنان به دنبال معنویت و اخلاق مداری و خوب بودن هستند چرا که در ایام اعتکاف ما رجب باحضور پر رنگ و پر از شور و شوق و غیرقابل وصف جوانان مواجه هستیم.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان رضوی با تاکید براینکه وقتی بسترها سازی و فضا آماده باشد، یقیناً نسل انقلاب هم بهره بهتری خواهند برد و این انگیزش فقط مختص راهیان نور که نیست، یادآورشد: تنها با بسترسازی می توان نسل آینده ساز انقلاب اسلامی را نقش آفرین کرد تا جوانان غیر این مرزو بوم به یک عنصر کارآمد برای نظام و انقلاب تبدیل شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.