فرمانده هنگ مرزی سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان از دستگیری ۳۲۱ نفر از اتباع غیرمجاز در مرز بین ایران و پاکستان خبر داد.

دستگیری ۳۲۱ نفر از اتباع غیرمجاز در مرزهای جنوبی سیستان و بلوچستان

به گزارش قدس آنلاین از پایگاه خبری مرزبانی، حسینعلی فراهی اظهارداشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان در حین پایش منطقه موفق شدند ۳۲۱ نفر اتباع غیرمجاز را که بدون توجه به محدوده حریم ممنوعه مرزی قصد ورود به عمق خاک کشور را داشتند شناسایی و دستگیر کنند.
وی بیان کرد: اتباع خارجی برای ورود، اقامت و خروج از کشورمان باید از طریق مبادی قانونی اقدام کنند در غیر این صورت با آنان برخورد و پس از تحویل به مراجع ذی‌صلاح، از کشور طرد خواهند شد.

فرمانده هنگ مرزی سراوان گفت: مرزبانی برابر قانون مقابله با تردد و اقامت غیرقانونی اتباع بیگانه غیرمجاز در سیستان و بلوچستان را به صورت جدی در دستورکار دارد تا اثرات سو و معضلات اجتماعی این پدیده بویژه بزهکاری‌های مربوطه را مدیریت کند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان و موقعیت خاص جغرافیایی همواره دست خوش ورود و خروج اتباع بیگانه غیرمجاز و قاچاق انسان است.
خروج و طرد اتباع بیگانه غیرمجاز و بکارنگرفتن آنان توسط کارفرمایان، محافظت و تسلط بر مبادی ورودی کشور و جلوگیری از ورود این افراد به داخل استان، زمینه اشتغال بسیاری از جوانان مستعد و توانمند استان را فراهم می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.