معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، از برگزاری تورهای خانوادگی مشهدگردی در ایام نوروز  ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: از ۲۵ اسفند ماه برای زائران و مجاوران تورهای نوروزی خانوادگی در قالب‌های متنوعی خواهیم داشت.

برگزاری تورهای مشهدگردی خانوادگی

به گزارش قدس خراسان، سید جلیل بامشکی با بیان اینکه ۷۰ درصد هزینه این تورها را شهرداری مشهد به عنوان هدیه نوروزی پرداخت می‌کند، هزینه دریافتی بابت این تورها را برای هر نفر  بین ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان عنوان و اظهار کرد: خانواده‌ها از همین امروز می‌توانند از طریق شماره ثابت ۳۱۳۵، مراجعه به پایگاه‌های راهنمای زائر، فرهنگسراها و  معاونت فرهنگی شهرداری مناطق برای نام‌نویسی اقدام کنند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با تأکید بر رویکرد خانواده‌محور این برنامه گفت: ما محدودیتی برای نام‌نویسی نداریم.

تلفن راهنمای زائر ۳۷۰۴۵ است

وی اظهار کرد: با هماهنگی توسط ستاد خدمات سفر شهرستان مشهد تلفن راهنمای زائر به صورت متمرکز  با شماره «۳۷۰۴۵»راه‌اندازی شده و همه دستگاه‌های مرتبط با استقبال زائران مانند شهرداری، علوم پزشکی، هلال‌احمر، آموزش و پرورش و میراث فرهنگی در این مرکز نماینده‌ای برای پاسخ‌گویی به سؤالات زائران دارند.

بامشکی با بیان اینکه این شماره پاسخگوی نیازمندی‌های زائران در خصوص اسکان، اطلاعات مکانی و موارد حمل و نقلی است، افزود: از ۱۵اسفند تا ۲۴ اسفند این شماره از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ فعال است و از  ۲۵ اسفند تا چهارم فروردین به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد.

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: از چهارم فروردین که مصادف با آغاز ماه مبارک رمضان است تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲، ساعت پاسخ‌گویی به این تلفن، دوباره از ۸ صبح تا ۲۲ خواهد بود.

وی در خصوص کیوسک‌های راهنمای زائر در ورودی‌های مشهد و اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) گفت: برای ایام نوروز، افزون بر اینکه تعداد این کیوسک‌ها را از ۱۲ به ۱۷ ایستگاه ثابت افزایش داده‌ایم، امسال طرح راهنمای افتخاری زائر را داریم که حدود ۶۰۰ نفر نام‌نویسی کرده‌اند و پس از بررسی صلاحیت‌های اولیه در خصوص این افراد، نخستین جلسه توجیهی را برای ۲۰۰ نفر برگزار کرده‌ایم و دو جلسه توجیهی آموزشی دیگر نیز برگزار خواهد شد. این افراد از ۲۵ اسفند ماه به صورت گروه‌های چند نفره سیار در اطراف حرم مطهر  فعال خواهند بود و افزون بر  پاسخ‌گویی به سؤالات زائران، شکایت‌های احتمالی آن‌ها را نیز پیگیری خواهند کرد.

برگزاری جشنواره افطار اسلامی برای معرفی غذا و آداب و رسوم کشورهای اسلامی در مشهد

بامشکی اظهار کرد: در ستاد راهنمای زائر  شهرداری مشهد نیروهایی داریم که به زبان انگلیسی و عربی مسلط هستند و  از طریق شماره « ۳۱۳۵» پاسخگوی سؤالات زائران خارجی هستند و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از چاپ و توزیع ۲۰ هزار نقشه شهر مشهد در پایگاه‌های راهنمای زائر  خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری مشهد در عید امسال با توجه به همزمانی آن با ماه مبارک رمضان، جشنواره غذای ملل با عنوان «افطار اسلامی» است که در  ۱۵ روز نخست ماه رمضان در بوستان بهشت واقع در انتهای مفتح برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر مشهد ظرفیت خوبی از  اتباع کشورهای مختلف اسلامی داریم، هدف از برگزاری این برنامه را آشنایی با غذا، آداب و رسوم کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: در کنار  این جشنواره برنامه‌های فرهنگی متنوعی برگزار می‌شود و هر شب میزبان گروه‌های مختلف از کشورهای اسلامی مانند لبنان، افغانستان و پاکستان خواهیم بود.

۴۲ مرکز اسکان اضطراری شبانه در مشهد

به گفته معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، برای اسکان اضطراری زائران، ۴۲ مرکز  شامل سالن‌های ورزشی، سوله‌های بحران و فرهنگسراها با ظرفیت ۳۲ هزار نفر شب خواب در نظر گرفته شده است.

خبرنگار: مـعصـومـه مـؤمــنیان

منبع: روزنامه قدس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.