گروه معارف شبکه پنج سیما برای ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌هایی چون مهمانی مامان، ویژه برنامه افطار، تانیایش، پرواز، ویژه برنامه سحر و مجموعه نمایشی و طنز ماهچراغ را تدارک دیده است.

تدارک شبکه تهران برای ماه مبارک رمضان/ از برنامه‌های معارفی تا سریالی با چاشنی طنز

 «مهمانی مامان» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد صادق بکتاشیان در ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۶:۱۵ از قاب شبکه پنج پخش می‌شود.  این ویژه برنامه تولیدی در ۲۶ قسمت روایت تعدادی از دانش آموزان دختر دهه ۹۰ است که به مهمانی یک مادر شهید می‌روند و با حضور در منزل شهید جشن تولد برای شهید می‌گیرند.

گروه معارف همچنین در ایام ماه مبارک رمضان ویژه برنامه افطار را با عنوان «تانیایش» از مشهد مقدس تقدیم نگاه مخاطبان می‌کند. این برنامه هر شب ساعت ۱۸ با اجرا و کارشناسی حجت الاسلام مسلم داوودی نژاد تماشایی می‌شود.

همچنین برنامه «تانیایش» با محوریت شاد زیستن با اجرا و کارشناسی حجت الاسلام دکتر مسلم داودی نژاد در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای صبح‌ها نیز روی آنتن می‌رود.

برنامه «انس با قرآن کریم» با هدف تلاوت روزانه یک جزء از قرآن مجید از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و با اجرای غلام رضا احمدی تماشایی می‌شود. این برنامه که در ماه مبارک هر روز بعد از اذان ظهر پخش می‌شود، از تلاوت قاریان ممتاز قرآن مجید بهره خواهیم برد.

برنامه‌ «پرواز» ویژه‌ ماه مبارک رمضان از گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا (س) ساعت ۲ بامداد از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. این برنامه با فرمی جدید، هر بامداد میزبان یکی از کارشناسان مذهبی و یکی از مداحان اهل بیت است و ارائه نکات اخلاقی و تبیین سبک زندگی شهدا از ویژگی‌های بارز برنامه پرواز است. تیتراژ این برنامه با شعر، صدا و حضور شاعر آیینی احمد بابایی در قطعات شهداء ضبط شده است و در بخش‌های مختلف مناجات خوانی توسط مداحان اهل بیت را نیز در این برنامه خواهیم دید.

همچنین در سحرهای ماه مبارک رمضان ویژه برنامه «قرار بهشت» با اجرای مجید یراق بافان و کارشناسی مهدی امین فروغی از کربلای معلی تقدیم نگاه عاشقان و مهمانان ماه ضیافت الهی می‌شود. این برنامه به همت گروه معارف شبکه پنج سیما هر بامداد ساعت ۲:۳۰ پخش می‌شود.

سریال طنز «ماهچراغ» نیز در ماه مهمانی خدا هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود. فصل سوم مجموعه نمایشی و طنز «ماهچراغ» به کارگردانی و تهیه گنندگی آرش داودی قصه آدم‌ها است، قصه‌ی جوانانی است که پر از امید و آرزو هستند. جوانانی که در پی یک فرصت اند تا دنیایی بهتر برای خود و اطرافیان بسازند، ماهچراغ داستان شش جوان است که برای رسیدن به دنیایی بهتر دل به دل هم می‌دهند و مدیریت یک کافه را به دست می‌گیرند تا هر بار و با آمدن هر مهمان و مشتری زندگی بیاموزند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.