گردان‌های سرایا القدس - شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین - رژیم صهیونیستی را به ترور یکی از فرماندهان خود در سوریه متهم کرد. نتانیاهو هم در اظهاراتی تلویحا به ترور این شهید فلسطینی اشاره کرد.

ردپای رژیم صهیونیستی در جنایت ترور رهبر فلسطینی در سوریه

گردان‌های سرایا القدس طی بیانیه‌ای ترور علی رمزی الاسود، از فرماندهان خود به دست مزدوران رژیم صهیونیستی در حومه دمشق را تسلیت گفت.

علی الاسود یکی از آوارگان فلسطینی در سوریه بود که خانواده‌اش سال ۱۹۴۸ از حیفا به این کشور مهاجرت کردند. او از مدتی قبل به عضویت گروهان‌های القدس درآمده بود.

سرایا القدس، رژیم اشغالگر قدس را مسئول این جنایت دانست و تاکید کرد که به جهاد و مبارزه برای دفاع از فلسطین، قدس و مسجد الاقصی ادامه خواهد داد.

خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که علی الاسود از فرماندهان گردان‌های سرایا القدس که صبح امروز در دمشق ترور شد، در حادثه انفجار اخیر در مجدو دست داشته است. همزمان، جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای شهادت علی رمزی الاسود را تسلیت گفت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، در این بیانیه آمده است که شهادت علی الاسود در حومه دمشق جنایتی دیگر به دست رژیم صهیونیستی است که هرگز ملت فلسطین را از ادامه راه مقاومت تا آزادسازی این سرزمین و بازگشت به آن باز نمی‌دارد.

جنبش حماس تاکید کرد: شهادت علی الاسود را به برادرانمان در جنبش جهاد اسلامی، خانواده و بستگانش تسلیت گفته و تاکید می‌کنیم که شهادت وی دلیلی بر همبستگی و همدلی بین ملت مقاوم و مبارز فلسطین در میدان نبرد و آماده‌سازی برای مقابله با دشمن صهیونیستی و تجاوزات آن و دلیلی بر آمیختگی خون فلسطینی عربی برای دفاع از سرزمین، اصول و مقدسات فلسطین است.

حماس تاکید کرد که جنایات دشمن صهیونیستی هرگز ملت فلسطین را از ادامه راه مقاومت همه‌جانبه و فراگیر تا بیرون راندن اشغالگران و برآورده کردن خواسته‌های ملت در زمینه آزادی و بازگشت بازنمی‌دارد.

بنیامین نتانیاهو در اظهاراتی تلویحا به ترور این شهید فلسطینی اشاره کرد و گفت، نظامیان صهیونیستی شبانه روز در هر مکان و زمانی برای "تسویه‌حساب با فلسطینی‌ها" تلاش خواهند کرد و اخیرا دهها تن از آنها را بازداشت کرده و یا به شهادت رسانده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.