در پی شکست دو طرح علیه اصلاحات سن بازنشستگی در مجمع ملی فرانسه، آمانوئل ماکرون به منظور ارائه توضیحات و رفع برخی سوء تفاهم‌ها با نمایندگان و رهبران اکثریت در کاخ الیزه دیدار کرد.

ماکرون حضور جمعیت معترضان علیه طرح اصلاح قانون بازنشستگی را فاقد مشروعیت خواند

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از فیگارو، آمانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با نمایندگان و سناتورهای اکثریت در الیزه دیدار کرد.

هدف ماکرون از این دیدار نزدیک کردن نمایندگان به طرح خود بعد سوء تفاهم و سردرگمی‌های ناشی از استفاده از بند ۴۹.۳ قانون اساسی در روزهای گذشته بود.
ماکرون در جمع نمایندگان گفت : مسیر ما مشخص است. ما باید نظم دموکراتیک و جمهوری‌خواهانه را تضمین کنیم؛ نظمی که جامعه‌ای متعادل و محترمانه دارد.
وی معتقد است که این "جمعیت" در برابر مردمی که آرای خود را از طریق نمایندگان منتخبشان بیان می‌کنند، هیچ مشروعیتی ندارد و گروه‌ها بر نمایندگان مردم چیره نمی‌شوند.
برخی منابع حاضر در این نشست گفتند، ماکرون در این نشست تاکید کرده است که در نتیجه تظاهراتی که کشور در اعتراض به طرح اصلاح نظام بازنشستگی شاهد است تصمیم ندارد که مجمع ملی را منحل و یا اصلاحات وزارتی انجام دهد.

این منابع افزودند، ماکرون حتی برنامه‌ای برای اجرای همه‌پرسی درباره طرح اصلاح نظام بازنشستگی برای پایان دادن به اعتراضات ندارد. آنها اشاره کردند که هیچ اصلاحات یا همه‌پرسی در این زمینه انجام نخواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.