فرمانده انتظامی مشهد گفت: در جریان اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی در مشهد در سال ١۴٠١، انهدام باندهای حرفه ای سرقت ٢٧ درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

انهدام باندهای سرقت مشهد در سال گذشته ٢٧ درصد افزایش داشته است

به گزارش قدس خراسان، سرهنگ احمد نگهبان اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱، طی ۱۸ مرحله طرح اقتدار امنیت اجتماعی با محوریت مبارزه با سارقان خشن، اراذل و اوباش، قاچاقچیان سلاح گرم، خرده فروشان موادافیونی، معتادان متجاهر و مالخران اموال مسروقه در نقاط مختلف شهر مشهد اجرا شد که کشف ۱۵۱ درصدی سلاح گرم ، کاهش وقوع جرائم از جمله نزاع های دسته جمعی، شرارت، سرقت های خشن و برخی سرقت های خرد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ از بازخوردهای اجرای این طرح بوده است.

فرمانده انتظامی مشهد همچنین افزود: در ارتباط با قاچاق سوخت میزان کشفیات در سال ١۴٠١ نسبت به سال قبل از آن ۵۴۹ درصد رشد و میزان کشفیات مواد محترقه نیز ۵۱ درصد افزایش داشته است.

نگهبان ادامه داد: بیشتر سرقت ها در شهر مشهد در حوزه سرقت های خرد قرار دارد و در زمینه سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو است که توسط معتادان متجاهر انجام می شود، از این رو جمع آوری و ساماندهی این معتادان تاثیر مستقیم در کاهش وقوع سرقت دارد.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: طرح های پاکسازی معتادان متجاهر و خطرناک در تمامی نقاط سطح شهر مشهد نیز اجرا شده و تعداد متعادان جمع آوری شده در سال ١۴٠١ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۴۱ درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.