مدیر گروه پیشگیری و درمان بیماریهای واگیر دار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا کنون ۸۰ هزار و ۸۱ مورد دز واکسن به اتباع در گروه سنی زیر ۱۵ سال تزریق شده است.

تزریق بیش از ۸۰ هزار دز واکسن سرخک و فلج اطفال به اتباع

به گزارش قدس خراسان به نقل از وبدا، زهرا نهبندانی با اشاره به اینکه واکسیناسیون اتباع همانند سایر مردم به صورت رایگان انجام می شود، اظهار کرد: حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از شیوع بیماریهای واگیردار یکی از رویکردهای اصلی دانشگاه است از همین رو در قالب این برنامه به گروه سنی ۹ ماه تا ۱۵ سال واکسن سرخک، به افراد از بدو تولد تا ۱۵ سال واکسن پولیو یا فلج اطفال (خوراکی)و به افراد ۵ سال به بالا واکسن کرونا تزریق می‌شود.

مدیر گروه پیشگیری و درمان بیماریهای واگیر دار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه  تاکنون ۸۰ هزار و ۸۱ مورد واکسن سرخک و فلج اطفال به اتباع تزریق و یا خورانده شده است، تصریح کرد: هچنین از ابتدای بهمن ماه سال گذشته برنامه تکمیلی غربالگری سل آغاز شده تا در صورت مشاهده هرگونه مشکلی اقدام لازم صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه مراکز بهداشتی در ایام نوروز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و واکسیناسیون عمومی انجام می شود، گفت: طرح غربالگری سل برای اتباع بالای ۱۲ سال انجام می شود و تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت که در طی اجرای این طرح تمام خدمات آزمایشگاهی، سونوگرافی، درمانی، ویزیت پزشک متخصص و غیره به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

نهبندانی بیان کرد: برخی از بیماریهای  واگیردار در کشورهای همسایه شیوع یافته است از همین رو اقدامات پیشگیرانه در این حوزه در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفته است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.