سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق وعده رئیس‌جمهوری مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

وزیر کار: ادعای ایجاد یک میلیون شغل در سال ۱۴۰۱ درست است
به گزارش قدس آنلاین سید صولت مرتضوی، وزیر کار، گفت: اولویت اول دولت ایجاد اشتغال و در نهایت توسعه معیشت مردم است.

 وی در ادامه با تاکید بر درستی داده های این وزارتخانه در خصوص ایجاد 1 میلیون شغل گفت: در ستاد وزارت کار و ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سامانه رصد داریم که قادر است واحد به واحد، بخش به بخش و حتی روستا به روستا معدل استان را در زمینه ایجاد اشتغال ارائه کند.

به گفته مرتضوی آمار مربوط به مشاغل به سه شیوه پیامکی، تلفنی و نظارت های میدانی قابل راستی آزمایی است. وی یادآور شد: همچنین آخرین آمار مرکز آمار ایران نیز موید ایجاد یک میلیون فرصت شغلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ساز و کار اداری مربوط به شمار بیمه شدگان تامین اجتماعی تاکید کرد: از طریق بررسی آمار نهایی بیمه شدگان می توان ادعای ایجاد شغل و تعداد آن را صحت سنجی کرد که این روش نیز ادعای تحقق 1 میلیون شغل را تایید می کند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه برای تداوم ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای سال 1402 از کاهش 7 دهم درصدی نرخ بیکاری در سال 1401 نسبت به سال 1400 بر اساس اعلام مرکز آمار ایران خبر داد.

منبع: روزنامه تعادل

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.