رئیس پلیس راه کردستان از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی پلیس و تمهیدات ترافیکی ویژه برای روز ۱۳ فروردین ماه خبر داد.

تمهیدات ترافیکی پلیس راه کردستان در روز طبیعت

به گزارش قدس آنلاین سرهنگ عیسی گوهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به تمیهدات پلیس راه در کردستان، اظهار داشت: با نزدیک شدن به روز 13 فروردین (روز طبیعت)، تمام کارکنان پلیس راه استان جهت ارتقای امنیت ترافیکی در آماده باش 100 درصدی هستند و توصیه ما به شهروندان و مسافران این است که با رعایت قوانین و مد نظر قرار دادن تمهیدات پلیس راه، از وقوع حوادث رانندگی ناگوار پیشگیری کنند. 

وی افزود: با توجه به خاتمه تعطیلات نوروز به طور معمول در روز طبیعت عموم هم‌وطنان و شهروندان در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، گردشگاه‌ها حضور یافته و به تفریح می‌پردازند و به دلیل تقارن روز 13 فروردین فردا با ایام ماه مبارک رمضان، پیش‌بینی شده که اغلب ترددهای روز طبیعت در ساعات بعد از ظهر متمرکز و بوستان‌ها، تفرج‌گاه‌های شهری و مناطق طبیعی حاشیه و اطراف شهرها، با حجم قابل توجهی از تردد مواجه شود. 

رئیس راه استان کردستان تصریح کرد: رانندگان وسایل نقلیه باربر و وانت بارها از حمل و جابجایی مسافر در محل حمل بار جداً خودداری کنند، چرا که در این صورت ضمن اعمال قانون، اقدامات لازم جهت برگشت دادن خودرو به مبدا حرکت انجام خواهد شد. 

وی گفت: تمام  رانندگان وسایل نقلیه از توقف در خط‌های عبور همچنین توقف وسایل نقلیه در حاشیه راه‌ها برای عرضه و خرید و فروش کالا که موجب تجمع اشخاص یا وسایل نقلیه در محل یا انحراف دید یا کاهش توجه رانندگان از رانندگی و احتمال وقوع تصادف گردد، اجتناب کنند. 

گوهری تأکید کرد: شهروندان و رانندگان کردستانی ضمن مدیریت زمان رفت و برگشت، برنامه‌ریزی و زمان برگشت را به ساعات پایانی روز موکول نکرده و با ماموران پلیس راهور همکاری لازم را داشته باشند. 

رئیس راه استان کردستان با بیان اینکه در روز طبیعت نیز همانند سایر روزهای عادی، پلیس با تخلفات حادثه‌ساز، سرعت و سبقت‌های غیر مجاز با قاطعیت برخورد خواهد کرد، یادآور شد: رانندگان از عجله و شتاب پرهیز و با صبر و حوصله در رانندگی از وقوع تصادفات و حوادث ناگوار جلوگیری کنند و با پایبندی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با مد نظر قرار دادن شعار سال پلیس راه (نشاط بهار، پرهیز از خطر، آرامش در سفر) سفری خوب و خاطره‌ای خوش را در روز طبیعت برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.