فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و استقلال قرار گرفته است، گفت: جمهوری اسلامی در مسیر ایران قوی در عرصه‌های مختلف به اقتدار و خودکفایی رسیده است.

فرمانده سپاه استان مرکزی: امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و استقلال قرار گرفته است

به گزارش قدس آنلاین، سردار محسن کریمی عصر امروزدر دیدار نوروزی با خانواده معظم شهیدان بهمن و محمد مسافر با اشاره به رشادت شهدا، اظهار داشت: امروز کشورمان در اوج اقتدار قرار گرفته که شهدا عامل و علت اصلی این اقتدارند و ما تمام امنیت، آرامش و اقتدار خود را مرهون و مدیون خون پاک شهیدان هستیم و شهدا سرماه ارزشمند، جاویدان و همیشه زنده نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌روند.

وی افزود: در طول ۴۳ سال اخیر ملت بزرگ ایران اسلامی با تمسک و اقتدا به شهدا مسیر پرافتخار آنان را با صلابت و قدرت در راستای اعتلای انقلاب اسلامی طی کرده و به برکت وجود شهدا و ترویج فرهنگ نجات بخش مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت امروز در بخش های مختلف کشور این فرهنگ ارزشمند نهادینه شده است.

کریمی بیان کرد: به طوری که به برکت مجاهدت های شهیدان، جانبازان، ایثارگران و رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور ما در استقلال و اقتداری بی مانند قرار دارد که در بسیاری از عرصه ها توانمند و خودکفا بوده و در حوزه‌های بین المللی دست برتر را داشته و حرف های بسیاری برای گفتن دارد که ایران قوی در سایه توکل به خدای باریتعالی و تداوم مسیر پرافتخار شهیدان تحقق می یابد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به نقش هدایتگر شهدا به سمت مسیر سعادت و سربلندی گفت: شهدا ما را به مسیر آگاهی و عزت رهنمون کردند و همان گونه که شهدا ستارگان درخشان آسمان افتخارات کشور و جامعه اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا هم چشم و چراغ این جامعه هستند و دیدار با خانواده معظم شهدا به مردم و مسئولین امید و انگیزه برای ادامه مسیر انقلاب و خدمت به مردم را می دهد بنابراین ارتباط با خانواده معظم شهدا انگیزه‌های مردم و خصوصا جوانان را مضاعف خواهد کرد و جامعه امروز نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت و ارتباط موثر با خانواده های شهدا است.

فرمانده سپاه استان مرکزی: امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و استقلال قرار گرفته است

شهید بهمن مسافر در روز ششم بهمن سال ۱۳۴۸ در اراک به دنیا آمد،در سال ۱۳۶۵ ،به عنوان بسیجی گردان امام حسین(ع) از لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) عازم جبهه‌های حق علیه باطل و دفاع از کیان کشور اسلامی ایران شد.

 شلمچه آن روزها محل انجام دو عملیات بزرگ کربلای ۴ و ۵ بود که بهمن با ترکش خمپاره دشمن به شهادت رسید، از هفتم اسفندماه ۱۳۶۵ که روز شهادتش بود، ۹ سال طول کشید تا در ۱۰ آبان ماه ۷۴ ،معراج شهدای تهران پیکرش را از روی پلاکش پیدا کند و پس از سال‌ها او را در کنار برادر به خاک بسپارند.

شهید محمد مسافر در دوم فروردین ماه سال ۱۳۳۴ در اراک دیده به جهان گشود، که پس از ماه ها خدمت به انقلاب اسلامی در سیزدهم مهرماه سال ۱۳۶۱ هنگام شناسایی و درگیری خانه های تیمی منافقین بر اثر اصابت گلوله به سینه اش در شهر اراک به شهادت رسید،

پیکر مطهر شهید در گلزار شهدای شهر اراک به خاک سپرده شد تا ۴ سال بعد میزبان برادر شهیدش یعنی بهمن مسافر باشد که وی نیز همراه قافله پرافتخار شهدا شد و به رفقی شهید خود پیوست و آسمانی شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.