نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد که راه‌اندازی موزه و مرکز پژوهش‌های قرآنی آستان مقدس شاهچراغ(ع) نیازمند کمک همه‌جانبه است.

نماینده ولی فقیه در فارس: راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های قرآنی شاهچراغ(ع) نیازمند کمک است

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله‌ لطف‌الله دژکام، در گردهمایی جامعه قرآنی فارس گفت: گفت: قرآن کریم از هر جهت معجزه است و معجزه بودن آن را بارها لمس کرده‌ایم اما آنچه که بایسته جامعه ماست در رابطه با قرآن انجام نمی‌دهیم و نتوانستیم انجام دهیم.

آیت‌الله دژکام از اقدامات جامعه قرآنی قدردانی و اضافه کرد: تک تک این اقدامات ارزشمند است اما هدف‌گذاری جامعه منتظر امام زمان(عج) و شریک قرآن این بوده که چیزی نزدیک به ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم داشته باشیم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه اقدامات بسیاری باید انجام دهیم تا به این هدف برسیم، گفت: شیراز و حرم سوم اهل بیت(ع) باید نقش ویژه‌ای در پیشبرد علوم قرآن و برنامه‌های قرآنی داشته باشد. البته ظرفیت‌هایی در شیراز وجود داشت که پیدا نیست لذا از متولیان امر درخواست می‌شود تا این ظرفیت‌ها را شناسایی، تقویت و معرفی کنند.

وی با تأکید بر اینکه شیراز در عرصه‌های مختلف قرآنی حرف اول را می‌زند، گفت: شیراز در هنرهای قرآنی که در تذهیب و کتابت به کار می‌رود، واقعاً رتبه عالی دارد. همچنین کارهای منبتی که در شیراز انجام می‌شود شهرت جهانی دارد. در زمینه کتابت وحی نیز کاتبان وحی متعددی در شیراز و استان فارس داریم که کل قرآن را کتابت کرده‌اند اما کسی این‌ها را نمی‌داند و باید این مسائل تبیین شوند.

امام جمعه شیراز ضمن قدردانی از هدف‌گذاری تولیت حرم شاهچراغ(ع) برای راه‌اندازی موزه قرآنی و مرکز پژوهش‌های قرآنی در حرم مطهر گفت:‌ حرم هم به لحاظ ساخت و ساز و هم به لحاظ کارهای فکری نیاز به کمک همه جانبه دارد.

وی با بیان اینکه گردهمایی قرآنیان به همت شورای قرآن استان برگزار شده است تا این شورا هدف خود را بازبینی و بازنگری کند، افزود: در خصوص آموزش قرآن و حفظ قران اقدامات خوبی شکل گرفته است. ۹۰ تشکل قرآنی در استان وجود دارد که اقدامات خوبی انجام می‌دهند اما باید این اقدامات معرفی شوند و چنین کاری نیز نیاز به مدیریت مستمر دارد.

نماینده ولی فقیه در فارس با تأکید بر اینکه باید جلسه قرآنی وزین و سنگین هفتگی داشته باشیم، حرم مطهر شاهچراغ(ع) جای مناسبی برای چنین اقداماتی دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.