دو ستاره سابق آبی ها همان بازیکنانی هستند که این روزها گفته می‌شود باشگاه استقلال به‌دنبال بازگشت آنها است

۲ شکار بزرگ استقلال برای فصل بعد؛بازگشت ستاره‌ها به خانه

به گزارش قدس آنلاین ؛ لیگ برتر با تمام بالا و پایین‌هایی که داشت، تمام شد. پرونده لیگ بیست و دوم روز پنجشنبه بسته شد و بنا به گفته سهیل مهدی (مسئول سازمان لیگ)، بیست و سومین سال لیگ برتر از مردادماه سال‌جاری شروع می‌شود. طبیعی است با وجود اینکه هنوز دو بازی از جام حذفی باقی مانده است اما تیم‌ها از همین حالا برای فصل بعد برنامه‌ریزی کنند و استقلال نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به اینکه حجت کریمی به‌عنوان مدیرعامل فعلی استقلال دائماً تأکید می‌کند استقلال فصل بعدی خود را نیز با مربی پر جنب و جوش خود آغاز می‌کند، در چنین شرایطی ساپینتو برای دومین سال حضورش قطعاً برنامه‌های خود را برای قهرمانی تنظیم می‌کند و چون او کاملاً از بازیکنان و همچنین لیگ ایران شناخت پیدا کرده است، فصل آتی را بهتر و با دید بازتر آغاز می‌کند.

در چنین شرایطی هر مربی باید به فکر تقویت تیم خود باشد و باشگاه استقلال نیز در راستای تفکرات مربی خود باید پیش برود. البته باید در میان واکاوی آنچه قرار است در فصل نقل و انتقالات استقلال بگذرد پرانتزی باز کرد و به این نکته اشاره داشت که آنچه قصد داریم در مورد آن بحث و بررسی کنیم در صورتی است که مدیریت و در پی آن سرمربی آن تغییر نکند، چون در صورت هر تغییری این امکان وجود دارد که کلاً تفکرات باشگاه تغییر کرده و اتفاقی بیفتد که هیچ کس تاکنون پیش‌بینی نکرده است، اما تا اینجای کار و براساس آنچه نزدیکان باشگاه استقلال به آن اشاره می‌کنند، باشگاه استقلال قصد دارد برای فصل نقل و انتقالات با دو بازیکن سابق این تیم وارد مذاکره شود که در یکی از این مذاکرات پای خسرو حیدری در میان است.

 امید ابراهیمی و علی کریمی دو بازیکن سابق استقلال همان بازیکنانی هستند که این روزها گفته می‌شود باشگاه استقلال به‌دنبال بازگشت آنها است. ابراهیمی در استقلال رزومه خوبی دارد و جزو هافبک‌هایی است که هر باشگاهی مایل به جذب این بازیکن است. البته این نکته را باید متذکر شد که این روزها باشگاه امید ابراهیمی هیچ رغبتی به تمدید قرارداد با او ندارد و به نظر می‌رسد این بازیکن ۳۵ ساله مانعی برای بازگشت به استقلال نداشته باشد و از آنجایی که باجناق او یعنی خسرو حیدری جزو کادرفنی استقلال است برای بازگشت به این تیم مخالفت نکند، هر چند که در فصلی که گذشت استقلال چند هافبک دفاعی خوب مثل روزبه چشمی و زبیر نیک‌نفس را داشت و آنها تاکنون بسیار آماده نشان دادند و هواداران نیز از آنها راضی هستند، اما شاید ساپینتو قصد دارد برای تقویت بیشتر استقلال بازیکنی در حد امید ابراهیمی را به تیم اضافه کند که پیش از این نشان داده چقدر حضورش مؤثر است. استقلال در قدم بعدی خود در کنار امید ابراهیمی، قصد دارد یک هافبک دیگر را نیز به تیم تزریق کند.

دومین بازیکنی که بحث بازگشتش به استقلال داغ شده، علی کریمی است.

کریمی در مدتی که برای استقلال بازی کرد آن قدر تأثیر مثبت در این تیم داشت که ماجرای بازگشتش بتواند هواداران استقلال را خوشحال و امیدوار کند، البته اگر کریمی مثل سابق آماده باشد و درگیر مصدومیت جدیدی نشده باشد. با توجه به اینکه استقلال قهرمانی در لیگ را از دست داد و دو بازی حساس در جام حذفی پیش رو دارد باز کردن خبر مذاکره با دو بازیکن سابق برای این تیم زود و در شرایط فعلی چندان منطقی نیست، اما همین که استقلال از بازی‌های جام حذفی رهایی پیدا کرد و پایان این بازی‌ها با قهرمانی احتمالی این تیم مواجه شد، تلاش در فصل نقل و انتقالات و مذاکره با بازیکنانی که بتوانند تیم استقلال را برای فصل بیست و سوم تقویت کنند، ضروری است.

این روزها وقتی بحث تمدید قرارداد ساپینتو وسط کشیده می‌شود، اکثر کارشناسان بر این عقیده هستند که تمدید قرارداد با این مربی در صورتی که او جام قهرمانی را به استقلال هدیه دهد منطقی است، اما کریمی مدیرعامل استقلال تأکید می‌کند که از همین حالا با ساپینتو به توافق رسیده و هیچ گزینه دیگری غیر از این مربی مد نظر آنها نیست. با اتمام جام حذفی تمام نکات مبهم در خصوص مربی و بازیکنانی که احتمالاً با استقلال وارد مذاکره می‌شوند برطرف شده و مشخص می‌شود استقلال فصل بیست و سوم را چگونه آغاز می‌کند. اگر ساپینتو بماند و همه چیز طبق روال گذشته پیش رود احتمال اینکه استقلال دو شکار بزرگ در فصل نقل و انتقالات داشته باشد، زیاد است.

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.