آنچه این روزها باعث ایجاد حواشی زیادی برای محمدرضا گلزار شده، آخرین پست صفحه شخصی اش است که از سیل طرفدارانش در مراسم افتتاحیه یک مرکز تجاری، غافلگیر شده، تشکر کرده و البته کامنت این پست را هم بسته است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا گلزار اگرچه گیتاریست و  والیبالیست خوبی نشد و در موسیقی و ورزش از حد متوسط عبور نکرد اما در سینمای دهه هشتاد، یکی از ستاره های سینمای ایران بود که فیلم هایش در گیشه فروش نسبتا خوبی داشت اما افول این ستاره در اواخر دهه نود شدت بیشتری گرفت و چند سالی است که نامش در هیچ فیلم سینمایی به چشم نمی خورد. نوازنده گروه آریان در اواخر دهه هفتاد با فیلم «سام و نرگس» وارد سینما شد و اوایل دهه هشتاد به عنوان مدل تبلیغاتی، عکسش روی بیلبوردهای تبلیغاتی رفت. بازیگر چشم رنگی و خوش استایل جوانی وارد سینما شده بود که سلیقه گیشه آن روزگار بود.  او در این سالها از شهرتش، بهره اقتصادی زیادی بود و با ظهور بازیگران مستعد جوان دیگری که خاک صحنه تئاتر خورده بودند و از پس نقش های پرچالش برمی آمدند، به حاشیه رفت. او که بازیگر خوبی نبود اما گیشه پرفروشی داشت برای بازی در فیلم های سینمایی و سریالهای شبکه نمایش خانگی، دستمزدهای نجومی می گرفت که شکست فیلم هایش در گیشه باعث شد تا تهیه کنندگان در انتخاب استارهایشان تجدید نظر کنند. چند سالی می شود که نام گلزار در ترکیب بازیگران هیچ فیلم و سریالی دیده نمی شود. حالا او، بیشتر مشغول فعالیت های تبلیغاتی و اقتصادی خودش است و یکی از راه های کسب درآمدش از صفحه اینستاگرامی اش با بیش از 12 میلیون دنبال کننده است. آنچه این روزها باعث ایجاد حواشی زیادی برای این بازیگر شده، آخرین پست صفحه شخصی اش است که از سیل طرفدارانش در مراسم افتتاحیه یک مرکز تجاری، غافلگیر شده، تشکر کرده و البته کامنت این پست را هم بسته است. پست آخر او واکنش هایی را از سوی منتقدان سینمایی داشته است. حسین لامعی، منتقد و مستندساز در یک استوری مدعی شده که «آن جمعیت، طرفداران گلزار نیستند بلکه سیاهی لشکر سینمایی اند» او نوشته است که «شغل رسمی آن جمعیت، سیاهی لشکر است. بسیاری شان تحت قرارداد دفاتر سینمایی اند، در بسیاری از فیلم های سینمایی در نقش سیاهی لشکر بوده اند و اهالی سینما آنها را به خوبی می شناسند. روزانه نفری بین 80 تا 150 هزار تومان می گیرند که سر صحنه حاضر بشوند، اگر بهشان این پول را بدهید جاهای دیگری هم می روند.»

دامون قنبرزاده، منتقد سینمایی هم در صفحه شخصی اش به کلیپ تبلیغاتی گلزار واکنش نشان داده و  این جمعیت انبوه را بلبشویی حیرت انگیز و عبرت آموز توصیف کرده و نوشته است: این بلبشو زمانی حیرت انگیز و عبرت آموز جلوه می کند که با یک استدلال ساده به این نتیجه می رسیم تمامش ساختگی است؛ سیاهی لشکر آموزش دیده و «توجیه شده» باید شلوغ کنند و اینطور نشان دهند که آقای سابقا ستاره، هنوز هم می درخشد و طرفدار دارد.»

او تاکید کرده که آقای گلزار خودش بهتر از هر کسی می داند که حتی همان وقت ها هم که در سینما بود، فیلم هایش با شکست تجاری مواجه می شد، چه برسد به این روزها که دیگر سینما اولویت خیلی ها نیست، روزهایی که دیگر ستاره ها تعیین کننده نیستند چون دیگر «ستاره» ای وجود ندارد.

به باور قنبرزاده، رابطه ای که میان این جمعیت سیاه لشکر  و گلزار وجود دارد رابطه ای براساس منافع دو طرف است نه عشق و علاقه.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • . ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
    ادعای غیر منطقی هست و با عقل جور در نمی یاد. واقعا کی به خاطر همچین مبلغ ناچیزی چنین کاری می کنه؟ اون هم این جماعت آیفون به دست...... این منطقه یکی از شلوغ ترین مناطق مرکز تهران هست ضمن اینکه خیلی از این افراد هوادار بودن و باید پذیرفت.