۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
کد خبر: 877052

از ابتدای مهرماه ۱۴۰۱ تا ششم خردادماه امسال، با ورود ۳۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون مترمکعب آب به سدهای کشور، رشدی ۲۸درصدی را در مقایسه با ورودی آب به سدها در مدت مشابه سال آبی گذشته شاهد هستیم.

رشد ۲۸درصدی ورودی آب به سدهای کشور

به گزارش قدس آنلاین، در ۲۴۷ روز ابتدایی سال ابی جاری (از ابتدای مهرماه ۱۴۰۱ تا ششم خرداد ۱۴۰۲) در مجموع ۳۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ایران شده که نسبت به ورودی ۲۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون مترمکعبی آب به سدها در مدت مشابه سال آبی گذشته، رشدی ۲۸ درصدی داشته است.

همچنین در این مدت، به‌منظور تأمین آب شرب، کشاورزی، صنعت و مباحث زیست محیطی، ۱۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیون مترمکعب آب از سدهای کشور رهاسازی شده که نسبت به خروجی ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعبی آب در مدت مشابه سال آبی قبل از سدها، ۱۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

درحال حاضر با وجود ۳۲ میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، ۶۵ درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و ۳۵ درصد این ظرفیت خالی است.

میزان ذخایر آبی سدها در روز ششم خردادماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۷ میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب بود، که مقایسه این رقم با حجم فعلی ذخایر آبی سدها، نشان‌دهنده رشد ۱۸ درصدی در این بخش است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.