به دنبال درگیری در مرزهای مشترک مصر و اراضی اشغالی یک نماینده صهیونیست خواستار تبدیل این مرزها به «محور مرگ» شده است.

درخواست برای تبدیل مرزهای مشترک اسرائیل با مصر به «محور مرگ»

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، دنی دانون، عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در سخنانی در جریان نشست این نهاد خواستار تبدیل محور قاچاق در مرزهای مشترک مصر و اراضی اشغالی به محور مرگ شد.

وی در این باره خطاب به یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که در این جلسه حضور داشت، گفت: آیا دستگاه امنیتی قصد تغییر دستورالعمل‌های تیراندازی در رابطه با قاچاقچیان مسلح در مرزهای مصر را دارد؟ دستورالعمل‌های فعلی سربازان اسرائیل در این منطقه را از نابود کردن قاچاقچیان مواد مخدر و شبه نظامیان مسلح منع می‌کند و همین مساله نیروهای ارتش اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

گالانت نیز در جریان این نشست در پاسخ به دانون گفت: این موضوع مهم است، باید اقدامات قاطعی برای برقراری نظم و قانون در مرز مصر و صحرای نقب اتخاذ شود.

وی افزود: دستورالعمل تیراندازی که تعریف شده است، راه حلی برای هر بخش در هر مکان خاص ارائه می‌دهد. دستورالعمل‌ها را هر از چند گاهی مورد بازنگری قرار می‌دهیم و این دستورالعمل‌ها با توجه به نیازهای عملیاتی تعیین می‌شوند.

این اظهارات پس از آن بیان شده است که صبح شنبه هفته جاری منابع خبری عبری زبان از وقوع یک حادثه امنیتی در مرز مصر و اراضی اشغالی و کشته شدن سه نظامی صهیونیست خبر دادند.

طبق گزارش رسانه‌ها، یک سرباز مصری از خط مرزی عبور کرده و نظامیان رژیم صهیونیستی را هدف تیراندازی قرار داد. این حمله منجر به کشته شدن سرباز مصری و سه نظامی صهیونیست شد.

ارتش مصر در این باره اعلام کرده است که این درگیری درپی تعقیب عناصر قاچاقچی توسط این سرباز مصری شکل گرفته است؛ اما برخی منابع معتقدند که عملیات ازپیش برنامه‌ریزی شده بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.