رئیس پلیس آگاهی فراجا از اجرای مرحله نخست طرح سراسری مبارزه با سارقان مغازه در کشور خبر داد و افزود: در این راستا ۹۳ سارق دستگیر و ۱۳۱ فقره سرقت کشف شد.

سردار قنبری خبر داد؛ اجرای مرحله نخست طرح سراسری مبارزه با سارقان مغازه

سردار محمد قنبری گفت: سرقت از مغازه به دلیل داشتن برخی ویژگی‌ها و وجود اموال با ارزش و گران قیمت و سهولت در سرقت نسبت به دیگر سرقت‌های مشابه، همواره در کانون توجه سارقان بوده است.

وی افزود: عوامل مختلفی در گرایش و رویکرد سارقان به سرقت از مغازه دخالت دارند که از جمله تأثیر گذارترین آن ها را می‌توان به کم توجهی مال باختگان به نکات ایمنی همانند دزدگیر و آژیر خطر، وجود نقص درها و قفل درها، پایین بودن ضریب ایمنی، وجود خلاء های قانونی در برخورد با سرقت، پایین بودن هزینه ارتکاب جرم و … اشاره کرد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از سرقت‌های مغازه در مراکز استان‌ها و کلان شهرها اتفاق می‌افتد که معمولاً سرقت‌ها توسط سارقان حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به مرحله نخست طرح مبارزه با سارقان مغازه خاطرنشان کرد: برابر برنامه زمانبندی شده اجرای مرحله نخست طرح مبارزه با سارقان مغازه در استان‌های سراسر کشور با محوریت پلیس آگاهی اجرا شد.

سردار قنبری عنوان کرد: با تلاش و هماهنگی‌های انجام شده پلیس موفق شد در این راستا تعداد ۹۳ نفر سارق و ۹ نفر مالخر دستگیر و همچنین ۱۳۱ فقره سرقت نیز کشف شد.

وی ضمن هشدار به صاحبان مغازه در این خصوص با اشاره به اینکه در صورت امکان از درهای الکترونیکی و ضد سرقت استفاده کنید، گفت: پول نقد بیش از حد معمول در مغازه نگهداری نکنید و آن را سریعاً به بانک بسپارید.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به ارتباط مستقیم افزایش ضریب ایمنی مغازه با کاهش وقوع سرقت، خاطرنشان کرد: بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دوربین‌های مداربسته، دستگاه‌های هشدار دهنده و… می‌تواند سارقان را در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام بگذارد.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی در برخورد با سارقان قاطعانه وارد عمل می‌شوند، صاحبان مغازه به رعایت هشدارهای پلیسی توصیه کرد و در این خصوص از شهروندان خواست در صورت هر گونه موارد مشکوک بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.