غیبت قهرمان اسبق وزنه‌برداری جهان در مسابقات جایزه بزرگ کوبا موجب شد تا وی عملا شانسی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس نداشته باشد.

پایان رؤیای المپیک سوم برای قهرمان وزنه‌برداری جهان

به گزارش قدس آنلاین، مسابقات وزنه‌برداری جایزه بزرگ کوبا از هشتم تا هجدهم ژوئن (۱۸ تا ۲۸ خرداد) در شهر هاوانا برگزار می‌شود. این رقابت‌ها یکی از مهمترین گزینشی‌های المپیک به شمار می‌رود. پیش از مسابقات کوبا، رقابت‌های قهرمانی جهان کلمبیا در سال ۲۰۲۲ و مسابقات قهرمانی قاره‌ها در سال ۲۰۲۳ به عنوان گزینشی‌های المپیک پاریس برگزار شد.

مسابقات قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان در عربستان، قهرمانی قاره‌ها در سال ۲۰۲۴، مسابقات جایزه بزرگ قطر و جام جهانی وزنه‌برداری تایلند از دیگر گزینشی‌های المپیک است.

بنا بر اعلام فدراسیون بین‌المللی وزن‌برداری مدعیان رسیدن به المپیک پاریس می‌توانند در پنج گزینشی المپیک شرکت کنند.

سیدرسول معتمدی در وزن ۱۰۲ کیلوگرم و علی داودی در دسته فوق سنگین نمایندگان ایران در مسابقات وزنه‌برداری جایزه بزرگ هستند که روز یکشنبه به همراه نواب نصیرشلال به کوبا سفر خواهند کرد.

علی داودی پیش از این در رقابت‌های قهرمانی جهان کلمبیا حضور داشته و نخستین گزینشی خود را تجربه کرده بود اما رسول معتمدی به خاطر مصدومیت تا کنون وارد جدول امتیازی کسب سهمیه المپیک نشده است.

پایان رویای المپیک سوم برای قهرمان وزنه‌برداری جهان

یکی از سرشناس‌ترین غایبان ایران در جدول گزینشی المپیک علی هاشمی دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی وزنه‌برداری جهان است. به نظر می‌رسد هاشمی برنامه‌ای برای حضور در سومین المپیک متوالی خود ندارد. قهرمان وزنه‌برداری جهان در المپیک ۲۰۱۶ ریو به عنوان هفتم رسید اما در المپیک توکیو نتوانست رکورد مجموع را به نام خود ثبت کند و در نهایت دست خالی سرزمین آفتاب را ترک کرد.

بنا به برخی اخبار علی هاشمی قرار است به همراه کاروان ایران با بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام شود.

پایان رویای المپیک سوم برای قهرمان وزنه‌برداری جهان

برنامه رقابت‌ نمایندگان ایران به شرح زیر است:

سیدرسول معتمدی، گروه B دسته ۱۰۲ کیلوگرم مردان از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روز جمعه ۲۶ خرداد

علی داودی، گروه A دسته به‌اضافه ۱۰۹ کیلوگرم مردان از ساعت ۲۳ روز یکشنبه ۲۸ خرداد

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.