سازمان بسیج سازندگی کشور به مناسبت ۲۷ خرداد ماه سالروز تاسیس جهادسازندگی به فرمان امام خمینی(ره) بیانیه‌ای را صادر کرد.

بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره)

به گزارش قدس آنلاین؛ سازمان بسیج سازندگی کشور به مناسبت ۲۷ خرداد ماه سالروز تاسیس جهادسازندگی به فرمان امام خمینی(ره) بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«و در راه خدا جهاد کنید و حق جهادش را ادا نمائید، و جاهدوا فی اللّه حقّ جهاده».آیه ۷۸ سوره حج

جهاد سازندگی نهادی انقلابی است که در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۵۸ به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی برای رسیدگی به مناطق محروم و دور افتاده ایران تاسیس شد.

جهاد سازندگی نهادی بود که بذر آن در انقلاب اسلامی کاشته شد، در بستر انقلاب رشد کرد و همراه با نهال نوخاسته انقلاب به ثمر رسید. حدیث جهاد، حدیث انقلاب است و کارنامه سراسر جهاد و شهادت آن، نشان از تلاش و سخت کوشی جهاد گران دارد.

دست پرتوان جهادگران ، بذر انقلاب را در دل محرومترین و مستضعف ترین قشر جامعه ، یعنی روستاییان ، کاشت و تیرآنان قلب بزرگترین دشمنان را نشانه گرفت. جهاد گران گمنام و بی نشان در عرصه های تولید و نبرد تلاش کردند و شجاعانه در سخت ترین شرایط، بزرگترین موانع را از سر راه انقلاب اسلامی برداشتند. آنان مخلصانه و  با تمام وجود در جبهه های حق علیه باطل به یاری رزمندگان اسلام پرداختند و " سنگرسازان بی سنگر"  لقب گرفتند.

از مهمترین اهداف جهاد سازندگی در آن دوران می توان به رفع محرومیت از روستاهایی که از ساده‌ترین امکانات رفاهی نیز محروم بودند،حرکت به سوی استقلال و خودکفائی کشور با تلاش در جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی روستاها و مناطق عشایری از طریق توسعه کشاورزی، دامداری، صنایع روستائی و... ،ایجاد زمینه لازم جهت رشد شخصیت والای انسانی روستائیان از طریق مشارکت و نظارت آنان در فعالیتهای روستائی،بسیج اقشار مختلف مردم جهت سازندگی روستاها و فراهم کردن امکان تلاش برای رشد و تکامل آنها اشاره داشت همچنین به علت ابعاد گسترده ویرانی‌ها و محرومیت‌های به جا مانده از رژیم پهلوی، جهاد سازندگی اولویت در امر سازندگی را به روستاهای دورافتاده و محروم اختصاص داد.

در سال ۷۹ در بحبوحه ادغام جهادسازندگی با وزارت کشاورزی،مقام معظم رهبری مدظله العالی دستور تشکیل سازمان بسیج سازندگی را صادر فرمودند تا این اهداف بزرگ جهاد سازندگی زمین نماند و جریان عظیم خدمت رسانی با همت بسیج پر افتخار با جدیت دنبال شودو این بسیج؛بسیج پاره تن مردم وبسیج گام دوم بسیج همه مردم است.

این سازمان درادامه مسیر سراسر نور و پرافتخار جهادسازندگی و با برخورداری ازجهادگران بی ادعا وپرتلاش نسل گام دوم انقلاب در دوشبکه عظیم حلقه میانی؛یک شبکه شوراها ومجامع و کارگروههایی منتخب از جهادگران بعنوان اندیشه ورزان صاحب ذهن فعال،زبان گویا،هویت ساز،مسئله شناس و ایده پرداز و دوم شبکه قرارگاهای عملیات جهادی بعنوان عینیت بخش و تحقق دهنده راهکارهای حل نظام مسائل توسط جهادگران در پیوند ناگسستنی بامردم.

جریان جهادی برای ایجادحرکت عمومی و گفتمان ساز با رویکرد امید آفرینی مستمر از درگاه خدمات گسترده در مناطق محروم و بعنوان نگاه تمدنی وبستر ساز تمدن نوین اسلامی با همت جوانان مومن انقلابی وپای کار رو به جلو می رود.

با استعانت از امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رهبری حکیمانه امام خامنه ای مدظله العالی جهاد پرقوت ادامه دارد....

درود بر مجاهدان جهاد سازندگی و درود به مجاهدان جهاد در گام دوم انقلاب اسلامی ایران.

منبع: خبرگزاری برنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.