شاگردان حسین عبدی با برتری مقابل یمن ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های نوجوانان آسیا، مجوز حضور در جام جهانی را به دست آوردند.

صعود یوزهای نوجوان به جام جهانی با برتری در ضربات پنالتی

نوجوانان ایران و یمن در قالب مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های نوجوانان آسیا از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه امروز (یکشنبه) در ورزشگاه تاماسات تایلند به مصاف هم رفتند که این دیدار در ۹۰ دقیقه وقت قانونی بدون گل مساوی تمام شد و در ضربات پنالتی با برتری ۴ بر ۲ ایران به پایان رسید.

ایران با پیروزی در این دیدار توانست به مرحله نیمه‌ نهایی راه پیدا کند و جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی نوجوانان را به دست بیاورد تا برای پنجمین بار به جام جهانی نوجوانان صعود کند.

ایران با ترکیب آرشا شکوری، نیما اندرز، حسام نفری، عرفان درویش‌عالی، اسماعیل قلی‌زاده، امیرمحمد رزاقی‌نیا، یعقوب براجعه، کسری طاهری، ابوالفضل زمانی، ماهان صادقی و ابوالفضل ذلیخایی به زمین رفت و در نیمه اول یک بازی نسبتا برابری را مقابل یمن ارائه داد.

تقابل دو تیم در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. ایران نیمه دوم را با حمله شروع کرد و یک موقعیت خطرناک روی دروازه یمن خلق کرد. در ادامه نیز حملاتش را ادامه داد در دهمین دقیقه از وقت‌های تلف شده نیمه دوم گلزنی کرد اما این گل توسط داور آفساید و مردود اعلام شد.

بازی در نیمه دوم هم به تساوی انجامید تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.

عرفان درویش عالی، حسام نفری و اسماعیل قلی زاده توانستند دروازه یمن را باز کنند. در ادامه آرشا شکوری موفق به مهار پنالتی دوم یمن شد. پنالتی سوم یمن به گل تبدیل شد اما پنالتی چهارم ایران را دروازه‌بان یمن مهار کرد. این پایان کار نبود چون شکوری پنالتی چهارم یمن را نیز مهار کرد تا ایران باز هم در ضربات پنالتی پیش بیفتد.

در نهایت پنالتی پنجم ایران را نیما اندرز به گل تبدیل کرد تا تیم ملی ایران در این بازی سخت به پیروزی برسد.

نوجوانان ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل برنده دیدار تیم‌های ژاپن و استرالیا قرار خواهد گرفت. این دیدار فردا (دوشنبه) برگزار خواهد شد. 

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.