دولت سوئیس در راستای آخرین اقدامات اتحادیه اروپا علیه روسیه، از گسترش تحریم‌های خود علیه این کشور خبر داد.

سوئیسِ "بی طرف" هم به تحریم‌های ضد روسیه پیوست

به گزارش قدس آنلاین، دولت سوئیس در راستای آخرین اقدامات اتحادیه اروپا علیه روسیه، از گسترش تحریم‌های خود علیه این کشور خبر داد.

بر اساس بیانیه‌ای که روز چهارشنبه توسط دبیرخانه امور اقتصادی سوئیس (SECO) منتشر شد، محدودیت‌های مالی و مسافرتی جدید این کشور افراد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی را هدف قرار می‌دهد که "از اخراج غیرقانونی کودکان اوکراینی به روسیه حمایت می‌کنند."

در اوایل سال جاری میلادی، غرب روسیه را به "اخراج و انتقال غیرقانونی" کودکان از اوکراین متهم کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از سیاست انتقال کودکان زیر سن قانونی از مناطق جنگی دفاع کرده و اتهامات غیرقانونی بودن این عمل را رد کرده است.

به گفته ماریا لووا-بلوا، کمیسر حقوق کودکان روسیه، این کودکان به درخواست خانواده‌هایشان به کمپ‌های تابستانی و استراحتگاه‌های روسیه فرستاده شده‌اند.

محدودیت‌های جدید سوئیس همچنین اعضای نیروهای مسلح روسیه، نمایندگان برجسته رسانه‌های دولتی این کشور و اعضای شرکت نظامی خصوصی واگنر را هدف قرار خواهد داد.

این تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت سفر به سوئیس و ترانزیت از طریق این کشور می‌شود.

این اقدام برن پس از یازدهمین دور تحریم‌های ضد روسیه توسط اتحادیه اروپا که در ۲۳ ژوئن اعلام شد، صورت می‌گیرد و این در حالی است که این بلوک با ۲۷ کشور عضو اقدامات تنبیهی موجود را تشدید کرده و اقدامات جدیدی را برای بستن راه‌های دور زدن تحریم‌ها اعلام کرده است.

سوئیس، که در سیاست خارجی خود را کشوری بی طرف می‌داند و از اعضای اتحادیه اروپا نیست، ابتدا تمام تحریم‌هایی را که اتحادیه اروپا علیه شهروندان و شرکت‌های روسی اعمال کرده بود، از جمله توقیف دارایی‌ها را در سال ۲۰۲۲ تصویب کرد.

دولت سوئیس این اقدامات را سپس این گونه توجیه کرد که بی طرفی سوئیس همچنان پابرجاست، و علت شرایط فعلی را "وضعیت فوق العاده" عنوان و تأکید کرد که "البته ما در کنار ارزش های غربی هستیم."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.