وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در حمله نظامیان صهیونیست به شهر و اردوگاه جنین در کرانه باختری هشت تن شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

هشت شهید و ده‌ها زخمی در حمله زمینی و هوایی اشغالگران به جنین و مقابله مقاومت

به گزارش قدس آنلاین، همچنین یک جوان فلسطینی بر اثر اصابت گلوله نظامیان صهیونیست به سرش در استان رام‌الله شهید شد.

منابع مطلع امروز به شبکه الجزیره گفتند: مقاومت در نوار غزه به طرف‌های بین‌المللی پیامی مبنی بر لزوم توقف فوری تجاوزات به جنین ارسال کرده است.

طبق گفته این منابع، مقاومت نوار غزه به این طرف‌ها اعلام کرده است که اگر اسرائیل تجاوزات خود را متوقف نکند، وضعیت تنش به شکل گسترده‌ای تشدید خواهد شد.

این منابع همچنین گفتند: مقاومت در پیام خود به طرف‌های بین‌المللی تاکید کرد که می‌تواند به شیوه‌های مختلف و در مکان مناسب به این جنایت پاسخ دهد.

همچنین رسانه‌های فلسطین اعلام کردند که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر امروز نشست فوری را در سطح رهبری فلسطین برگزار می کند.

طبق اعلام این رسانه‌ها قرار است که در این نشست تجاوز صهیونیست‌ها به جنین مورد بررسی قرار بگیرد.

تیپ جنین در تازه‌ترین بیانیه خود درباره تحولات درگیری در این شهر اعلام کرد که نیروهای آن از صبح امروز ضربات منحصر به فردی را به صهیونیست‌ها وارد کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: در عملیات فلسطینی‌ها برای اولین بار از بمب‌های «طارق۱» برای انفجار خودروهای نظامیان رژیم اشغالگر استفاده شد.

نیروهای مقاومت

همچنین گردان‌های سرایا القدس نیز اعلام کرد که دومین پهپاد اسرائیل را بر فراز اردوگاه جنین سرنگون کرده است.

یک منبع میدانی نیز در گفت‌وگو با شبکه المیادین اعلام کرده است که نیروهای رژیم صهیونیستی پس از حمله غافلگیر کننده اولیه دیگر قادر به پیشروی نیستند.

وی گفت: حمله غافلگیر کننده اولیه بامداد امروز منجر به شکست نیروهای مقاومت در جنین نشده است و آنها علی‌رغم امکانات محدود اما به صورت برنامه‌ریزی شده و منظم به مبارزه ادامه می‌دهند.

این منبع افزود: بمب‌های مقاومت بزرگ‌ترین چالش و مشکل برای ارتش رژیم اشغالگر در این حمله است و نظامیان اسرائیل با یک مقاومت جدی مواجه شده‌اند.

منابع خبری فلسطین با اعلام ادامه درگیری‌ها در محله‌های مختلف جنین از سرنگونی یک پهپاد رژیم صهیونیستی خبر دادند.
خبرگزاری شهاب در این باره اعلام کرد که نیروهای مقاومت فلسطین موفق به رهگیری یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی در محله «الدمج» شهر جنین و شده و آن را سرنگون کردند.

در همین حال، برخلاف ادعای ارتش رژیم صهیونیستی که اعلام کرده است هدف از تجاوز به جنین کشف مکان‌های تولید سلاح و مواد منفجره است، اما منابع اسرائیلی مطلع از روند این حمله اعلام کرده‌اند که نظامیان ارتش اسرائیل تا بدین لحظه موفق به کشف هیچ سلاح و یا سکوی پرتاب راکت نشده‌اند.

تیپ جنین وابسته به گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای از آغاز عملیات «بأس جنین» برای پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به شهر و اردوگاه جنین خبر داده است.

در بیانیه این تیپ آمده است: بر ادامه نبرد تاکید می‌کنیم و به مردم و مقاومت اطمینان می‌دهیم که در بهترین شرایط هستیم و روحیه مجاهدان ما در بهترین حالت است و دست مجاهدان در میدان نبرد، دست برتر باقی خواهد ماند.

تیپ جنین همچنین در بیانیه خود تاکید کرد: جهاد ادامه دارد و سلاح ما در تمامی جبهه‌ها آماده است.

این تیپ همچنین از انفجار چند خودروی صهیونیست‌ها در این حمله خبر داد.

تیپ جنین در این باره اعلام کرد: مواد منفجره‌ای که برای انفجار خودروهای نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل مورد استفاده قرار گرفته، برای نخستین بار عملیاتی شده‌اند.

احزاب ملی در رام‌الله و البیره نیز در بیانیه‌ای از همه مردم، بخش‌ها و نهادهای فلسطین خواستند به خیابان‌ها بیایند و از حق خود در مقابل رژیم صهیونیستی دفاع کنند.

این احزاب خواستار اعلام بسیج و حرکت به سمت نقاط تماس با اشغالگران شدند.

در این بیانیه آمده است: آنچه امروز در جنین اتفاق می‌افتد، یک جنگ آشکار بوده که هدف آن ضربه زدن به مبارزات ملی مشروع ملت ما برای به دست آوردن آزادی و استقلال است.

اشغالگران وضعیت هشدار را در سیستم «گنبد آهنین» در سراسر فلسطین اشغالی افزایش دادند.

به گزارش چند رسانه اسرائیلی، پس از انفجار چندین خودروی اشغالگران در جریان یورش‌شان به جنین در ۱۹ ژوئن که توسط مقاومت فلسطین انجام شد، اشغالگران تصمیم به انجام عملیات نظامی علیه جنین و اردوگاه آن گرفتند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.