نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه ‌از سال ۹۷ قرار است راه‌آهن تهران ـ همدان برقی شود، گفت: این سه پروژه معطل مانده ‌که نیاز است مسئولان استان این موضوع را پیگیری کنند تا محقق شود.

‌حاجی‌بابایی: طرح برقی کردن قطار تهران ـ همدان ‌معطل مانده ‌است

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا حاجی‌بابایی پیش از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه از سال ۹۷ قرار است راه‌آهن تهران ـ همدان برقی شود، اظهار داشت: از آنجا که قرار بود به همراه خط همدان ـ تهران دو خط راه آهن دیگر هم برقی شده و با سرمایه‌گذاری خارجی انجام شود این سه پروژه معطل مانده ‌که نیاز است مسئولان استان این موضوع را پیگیری کنند تا محقق شود.

وی درباره اعتبار مناطق محروم استان نیز توضیح داد: اعتبارات مناطق محروم سال گذشته ۱۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود که از این میزان ۲۳۲ میلیارد معادل ۱.۱۷ درصد سهم استان بود. با وجود اینکه امسال دولت موفق شد فروش نفت را به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه برساند، اما سهم استان از محل این اعتبار ۰.۹۹ درصد شده ‌که کمتر از میزان قبلی است و این یعنی سهم ما از آن کاهش یافته است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان به بودجه دانشگاه بوعلی و ۲۰ میلیارد تومان به بودجه دانشگاه صنعتی اضافه کردیم گفت: با وجود این اتفاقات اما امسال وضعمان در بخش بودجه خوب نبوده است. 

وی همچنین از کاهش پرداخت هزار میلیاردی مالیات استان خبر داد و عنوان کرد: استان های اطراف ما، تا سال گذشته هزار میلیارد تومان مالیات کمتر از همدان می‌دادند الان با پیگیری‌های رخ داده در استان میزان مالیات پرداختی با آن استان مساوی شده و استان از پرداخت هزار میلیارد تومان مالیات معاف شد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۱ طبق اعلام ۹۷ درصد تحقق پیدا کرد و این برای اولین بار در کشور بود ادامه داد: وقتی بودجه امسال ابلاغ شد دولت به آن معترض بود و قرار شد صبر کنند تا برخی اقدامات انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم انتشار اخبار خوب به مردم و بیان خدمات ارائه شده در کشور عنوان کرد: در همدان ۱۲ هزار مسکن در حال ساخت است کلنگ ساخت ۱۱ هزار مسکن نیز به زمین زده شده و قرارداد ساخت ۶ هزار مسکن هم با قرارگاه امام حسن منعقد شده ‌اتفاق بزرگی که باید برای مردم بیان شود.

این مسئول با گلایه از عملکرد صدا و سیمای همدان درباره عدم تولید و ساخت فیلم از پروژه‌های بزرگی که در استان انجام شده و یا در حال انجام است مطرح کرد:‌ امروز می توانیم نقد کنیم اما تاکید رهبر معظم انقلاب بر ایجاد امید و ایمان در جامعه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.