۸ تیر

فرمانده نیروی دریایی سپاه استقرار موشک های برخوردار از فناوری هوش مصنوعی و افزایش برد آشکارسازی سامانه های جنگ الکترونیک را از شگفتی سازهای برنامه الحاق جدید این نیرو دانست.

 استقرار موشک های برخوردار از فناوری هوش مصنوعی  به نیروی دریایی سپاه

به گزارش قدس آنلاین، دریادار پاسدار  علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه یازدهمین آئین الحاق سامانه ها وتجهیزات تخصصی و دفاعی راهبردی به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه گفت: با الحاق این تجهیزات تخصصی و دفاعی ، نیروی دریایی سپاه با هدایت فرمانده ولایی ، رشید ، بصیر و شجاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرلشکر پاسدار حسین سلامی و تلاش دانشمندان و مهندسان جوان و متعهد انقلابی توانسته است گام مهم و مؤثری در ارتقای سطح توان رزم دریایی را رقم زند.

وی افزود: در این مرحله، الحاق تجهیزات، تخصصی و دفاعی موشکی، پهپادی و جنگالی به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه انجام شده است.

دریادار تنگسیری در بیان ویژگی‌ها و مزیت‌های سامانه‌ها و تجهیزات الحاق شده خاطرنشان کرد: از ویژگی موشکهای جدید کروز و بالستیک افزایش برد، کاهش زمان آماده سازی ،شلیک چرخشی و از پشت موانع، مقابله با جنگ الکترونیک دشمن ،تغییر هدف پس از شلیک و بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: در سامانه های پهپادی نیز می توان به افزایش زمان پرواز ،بزرگ و سنگین تر شدن سر جنگی ، مقابله جنگ الکترونیک دشمن، شلیک به اهداف متحرک، شناسایی دقیق اهداف دریایی ، اشاره کرد.

وی در ادامه افزایش برد آشکار سازی ،مقابله هدفمند با سامانه های دشمن و قابلیت انجام امور و فرایند شناسایی در همه باندها را از دیگرقابلیت های جدید سامانه های افزوده شده جنگ الکترونیک به توان و سازمان دفاعی نیروی دریایی سپاه برشمرد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.