استاندار ایلام گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مرز مهران تردد کرده اند.

تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از مرز مهران تردد کرده اند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام امروز پنجشنبه ۹ شهریور ماه در جلسه کمیته حمل‌ونقل استان در سالن جلسات مانیتورینگ اربعین مهران گفت: خدمات دهی به زائران در پایانه برکت با توجه به توسعه زیرساخت‌ها و استقرار موکب و دستگاه یخ‌ساز باید همه‌جانبه باشد.

وی اظهار کرد: روان‌سازی در تردد، تسهیل در جابجایی زوار و جلوگیری از ورود افراد سودجو از مهم ترین اولویت‌هایی است که باید مدنظر قرار گیرد و دریافت کرایه بیشتر از نرخ مصوب ممنوع و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

بهرام‌نیا با تأکید بر ایجاد مکانی مناسب برای گمشدگان در پایانه برکت افزود: به منظور تسهیل در ارائه خدمات به زائران اربعین، سامانه مدیریت تردد در پایانه برکت مرز مهران نیز راه‌اندازی شده است.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام در ادامه با بیان اینکه از ابتدای ماه صفر تاکنون تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از مرز مهران تردد کردند، گفت: ۶۰ درصد زائران از خودرو شخصی استفاده کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ساماندهی دستفروشان در پایانه شهید سلیمانی و پایانه برکت ضروری است، افزود: به منظور انسجام در ارائه خدمات، دستفروشان مستقر در این دو پایانه به بیرون منتقل می‌شوند.

استاندار ایلام گفت: گشت‌های نظارتی متشکل از نماینده دادستان، تعزیرات حکومتی، بازرسی استانداری، بازرسی کل استان و نیروی انتظامی، ۲۴ ساعته تا پایان اربعین در پایانه برکت فعال باشند و این پایانه نباید از دستگاه‌های نظارتی خالی بماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، در این جلسه مصوب شد تا میز خدمت در راستای پاسخگویی به زوار و گزارش تخلفات احتمالی در پایانه برکت راه‌اندازی شود.

پایان پیام /

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.