فلسطینی ها در برابر یکی از تانک های ارتش رژیم صهیونیستی که در جریان عملیات امروز نیروهای مقاومت منهدم شده عکس یادگاری گرفتند.

عملیات «طوفان الاقصی»| افزایش تلفات صهیونیست‌ها به ۴۰ نفر و بیش از ۷۰۰ زخمی/ اردوغان: اسرائیل و فلسطینی‌ها خویشتن‌داری کنند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، رسانه های عبری زبان گزارش دادند: این همان سناریویی بود که از آن وحشت داشتیم. در حال حاضر ساکنان شهرک های اطراف نوار غزه تبدیل به گروگان شده اند.

تعداد کسانی که در جریان عملیات جنبش حماس کشته شده اند بسیار زیاد بوده و در حال حاضر نمی توانیم آماری در این خصوص تهیه کنیم. صبح امروز برای ما بسیار سخت بود؛ گروگان ها و زخمی های زیادی وجود دارد. اکثر کشته شدگان در مناطق جنوبی هستند.

غافلگیری کامل ارتش «اسرائیل» در زمین، دریا و هوا/ به دست گرفتن کنترل مرکز پلیس «سدیروت» توسط مقاومت

رسانه های عبری زبان اذعان کردند: جنبش حماس ارتش اسرائیل را کاملا از طریق زمین، دریا و هوا غافلگیر کرد. 

غافلگیری بزرگتر این است که هیچ اطلاعاتی در خصوص این عملیات پیچیده با وجود ادعاهای اطلاعاتی اسرائیل وجود نداشت.

این رسانه ها همچنین گزارش دادند که نیروهای مقاومت فلسطین کنترل مرکز پلیس «سدیروت» را به دست گرفته و در جریان این درگیری ها چند تن از صهیونیست ها به هلاکت رسیده اند.

ملت‌های عربی و اسلامی از نبرد مقدس «طوفان الاقصی» حمایت کنند

سخنگوی جنبش انصارالله یمن خواهان حمایت ملت‌های عربی و اسلامی از نبرد نیروهای مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی در چارچوب عملیات طوفان الاقصی شد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن با انتشار یک پست در پلتفرم ایکس نوشت: آغاز عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی را تبریک می‌گوئیم.

وی در ادامه افزود: این عملیات بعد از آن صورت می‌گیرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی با حمایت‌های آمریکا و عاملان عادی سازی روابط علیه مسجدالاقصی و اسرای فلسطینی و تخریب منازل فلسطینی‌ها افزایش یافته است.

عبدالسلام تاکید کرد: ملت‌های عربی و اسلامی باید از نیروهای مقاومت فلسطین در این نبرد مقدس و تعیین کننده حمایت کنند.

ساعتی قبل «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام در سخنرانی خود تاکید کرد: ما از همینجا آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام می‌کنیم. ما پیش از این به دشمن صهیونیستی هشدار داده بودیم. از امروز به بعد روند همکاری‌های امنیتی با دشمن صهیونیستی به پایان می‌رسد.

وی در ادامه افزود: امروز ملت ما انقلاب خود و روند تشکیل کشور مستقل فلسطین را مجدداً آغاز می‌کند. طوفان الاقصی بزرگ‌تر از آن چیزی است که دشمن تصور می‌کند. ما تصمیم گرفته‌ایم جنایات رژیم صهیونیستی را متوقف کنیم. زمان ارتکاب جنایت از سوی این رژیم بدون مجازات به پایان رسیده است. در نخستین دور از حملات عملیات طوفان الاقصی دست کم ۵ هزار موشک، مواضع دشمن صهیونیستی را هدف قرار داد.

الضیف تصریح کرد: ای برادران ما در نیروهای مقاومت لبنان، سوریه، عراق و ایران امروز روزی است که جبهه‌های درگیری حماسه می‌آفریند. ای برادران ما در الجزایر، مراکش، اردن، مصر و دیگر کشورهای عربی به پا خواسته و به این درخواست لبیک بگویید.

فرمانده کل گردان‌های القسام ادامه داد: زمان آن فرارسیده که تمام گروه‌های کشورهای عربی و اسلامی برای پاک کردن لکه اشغالگری رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند. امروز هر کس تفنگی در اختیار دارد باید از آن علیه صهیونیست‌ها استفاده کند.

وی گفت: کسانی که مستقیماً در عملیات طوفان الاقصی نمی‌توانند مشارکت کنند باید از این عملیات حمایت کنند. در نخستین دور از عملیات طوفان الاقصی مواضع دشمن صهیونیستی و فرودگاه‌ها و مناطق نظامی رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفت.

نگرانی صهیونیست‌ها از طولانی شدن جنگ/ کرم ابوسالم در کنترل مقاومت

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل (رژیم صهیونیستی) برای جنگ طولانی علیه حماس در غزه آماده می‌شود.

همزمان با عملیات گسترده و سهمگین مقاومت فلسطین علیه اشغالگران، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرد: حماس عملیات ترکیبی را انجام داد که شامل حملات راکتی و نفوذ نیرو های زمینی بود. هزینه بسیار سنگینی را خواهد پرداخت.

در همین حال کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که اسرائیل (رژیم صهیونیستی برای جنگ طولانی مدت علیه غزه آماده می شود.

اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی نیز در اظهاراتی در واکنش به عملیات سهمگین مقاومت فلسطین در غزه، گفت: اسرائیل در وضعیت بغرنجی قرار گرفته و ما از کسانی که مورد حمله قرار گرفته اند حمایت خواهیم کرد!

در همین حال رسانه های فلسطینی گزارش دادند که گذرگاه کرم ابوسالم در مرز غزه و اراضی اشغالی به طور کامل به کنترل مبارزان مقاومت درآمده است.

 نفوذ مبارزان مقاومت به شهرک نتیفوت/«عرین الاسود» اعلام آمادگی کرد

همزمان با نفوذ مبارزان مقاومت به شهرک نتیفوف در اطراف غزه و گروگان گرفتن شماری از صهیونیست‌ها،منابع فلسطینی از اعلام آمادگی گروه عرین الاسود برای پیوستن به عملیات علیه اشغالگران خبر دادند.

روزنامه هاآرتص به نقل از برخی منابع در پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مبارزان حماس شماری از صهیونیست‌ها را در داخل خانه‌ها در شهرک صهیونیست نشین نتیفوت (اطراف غزه) گروگان گرفتند.

در همین حال منابع فلسطینی از اعلام آماده‌باش گروه عرین الاسود برای حمله به شهرک‌ها و پایگاه‌های صهیونیستی خبر دادند.

پایگاه عبری زبان انتلی نیوز اعلام کرد که گروه مقاومت عرین الاسود به حالت آماده‌باش درآمده و به نیروهای خود دستور حمله به تمامی شهرک‌های صهیونیستی و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را داده است.

محاصره نظامیان صهیونیست در یک پایگاه در اطراف نوار غزه

انتقال ده‌ها صهیونیست زخمی شده در عملیات گسترده مقاومت فلسطین به بیمارستان‌های اراضی اشغالی و محاصره نظامیان صهیونیست در یک پایگاه اطراف نوار غزه از جدیدترین تحولات فلسطین است.

 منابع عبری زبان گزارش دادند که بیش از ۱۵۰ تن از صهیونیست‌های زخمی شده در جریان حملات موشکی امروز نیروهای مقاومت فلسطین به بیمارستان‌های موجود در اراضی اشغالی منتقل شده‌اند.

در گزارش این رسانه‌ها آمده است که تعداد زیادی از این صهیونیست‌های زخمی شده در شرایط وخیمی به سر می‌برند.

این رسانه‌ها تاکید کردند که ۸۰ صهیونیست زخمی شده تنها به بیمارستان سوروکا واقع در بئر السبع منتقل شده‌اند و حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

از سوی دیگر گزارش‌های رسانه‌ای از محاصره تعدادی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در یکی از پایگاه‌های آنها واقع در اطراف نوار غزه توسط نیروهای مقاومت فلسطین حکایت دارد.

رسانه‌های فلسطینی نیز تصویر یکی از نظامیان اسیر شده توسط نیروهای مقاومت را منتشر کردند.

رسانه‌های عبری زبان به نقل از ساکنان شهرک‌های اطراف نوار غزه گزارش دادند: نیروهای ارتش حضور ندارند. آنها ما را رها کرده‌اند. شبکه الجزیره نیز از فرار صدها شهرک نشین صهیونیست از شهرک‌های اطراف نوار غزه به سمت داخل اراضی اشغالی فلسطین خبر داد.

این در حالیست که وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد: ما حمله نظامیان صهیونیست به یک بیمارستان در شمال نوار غزه را که به شهادت یکی از کارکنان آن و زخمی شدن تعدادی از شهروندان و از کار افتادن روند تولید اکسیژن در این بیمارستان منجر شد محکوم می‌کنیم.

از سوی دیگر، رسانه‌های جمعی از وقوع درگیری‌های سنگین در سدیروت میان نیروهای مقاومت و اشغالگران صهیونیست خبر دادند.

آمادگی سرایا القدس برای مبارزه دوشادوش نیروهای القسام/ اسارت ۳۵ نظامی صهیونیست تاکنون

سخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از آمادگی نیروهای سرایا القدس برای مبارزه با دشمن صهیونیستی دوشادوش رزمندگان شاخه نظامی جنبش حماس خبر داد.

«ابوحمزه» سخنگوی سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز اعلام کرد که سرایا القدس بخشی از عملیات طوفان الاقصی است و در کنار گردان‌های القسام مبارزه می‌کند. 

حمایت اروپا از رژیم صهیونیستی: اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند!

مقامات اروپایی در واکنش‌هایی قابل‌پیش‌بینی، عملیات بزرگ گروه‌های فلسطینی که موجب غافلگری ارتش رژیم صهیونیستی شده را محکوم و با این رژیم اعلام همبستگی کردند.

اسارت حداقل ۵۰ صهیونیست

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» به نقل از منابع فلسطینی خبر داده در پی عملیات طوفان الاقصی، تاکنون ۵۳ اسرائیلی به اسارت نیروهای مقاومت درآمده‌اند و به غزه منتقل شده‌اند.

اعلام وضعیت فوق‌العاده در سرزمین‌های اشغالی

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در پی عملیات طوفان الاقصی، در سراسر سرزمین‌های اشغالی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

اسارت شمار زیادی از نظامیان صهیونیست

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد نیروهای مقاومت در عملیات طوفان الاقصی، «شمار زیادی» از نظامیان صهیونیست را به اسارت گرفته‌اند.

همچنین طبق گزارش‌ها، سرهنگ «نمرود الونی» فرمانده سابق لشکر غزه در ارتش رژیم صهیونیستی توسط نیروهای مقاومت اسیر شده است.

 اردوغان: اسرائیل و فلسطینی‌ها خویشتن‌داری کنند

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به عملیات بزرگ مبارزان فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آنکارا خواهان خویشتن‌داری طرف‌های درگیر است.

 رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به عملیات بزرگ «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ترکیه خواهان خویشتن‌داری طرف‌های درگیر است

وی دراین‌باره گفت: ما به عنوان ترکیه از طرفین می خواهیم که با توجه به حوادث صبح امروز در اسرائیل با خویشتن داری عمل کنند و از اقداماتی که باعث تشدید تنش می شود، دوری کنند.

ساعاتی پیش مقامات اروپایی در واکنش به عملیات بزرگ «طوفان الاقصی» مبارزان فلسطینی در موضع‌گیری تکراری و قابل‌پیش‌بینی عملیات واکنشی گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین را محکوم و حمایت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

اینترنت در تل‌آویو قطع شد/  تعطیلی مدارس در سراسر فلسطین اشغالی

رژیم اسرائیل برای مقابله با هراسی که در جان صهیونیست‌ها بعد از عملیات طوفان الاقصی افتاده، اینترنت در تل‌آویو و برخی شهرها را قطع کرد.

رژیم صهیونیستی همچنین مدارس سراسر فلسطین اشغالی را برای فردا (یکشنبه) تعطیل کرده است.

افزایش شمار کشته‌های صهیونیست‌ها به ۴۰ نفر و بیش از ۷۰۰ زخمی

شبکه ۱۴ اسرائیل گزارش داد که تعداد کشته‌های عملیات طوفان الاقصی مقاومت غزه به ۴۰ تن افزایش یافته و ۷۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

صهیونیست‌ها تا این لحظه از آمار دقیق اسرا خبری منتشر نکرده‌اند.

وب‌سایت اسرائیلی: حماس این بار پیروز شد!

وب سایت خبری و تحلیلی واللا رژیم اسرائیل با اذعان به شکست ارتش رژیم اسرائیل گفت که جنبش حماس این بار پیروز نبرد شد و تماس فرماندهی با بسیاری از نیروها قطع شده است.

اینترنت در تل آویو قطع شد

رژیم صهیونیستی برای مقابله با هراسی که در جان این رژیم بعد از عملیات طوفان الاقصی افتاده، اینترنت در تل آویو و برخی از از شهرها را قطع کرد.

بمب گذاری در برجک های اسرائیل به وسیله پهباپاد 

گردان های القسام به عنوان بخشی از نبرد طوفان الاقصی، یک مسلسل در برجک را در شرق غزه با استفاده از پهپاد هدف قرار دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.