۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
کد خبر: 924315

از آسمان‌ خراش‌ های درخشان گرفته تا شرکت‌ های تعاونی معاصر، از ویلاهای مجلل تا دفاتر شیک، شیشه به عنصر اصلی در معماری و طراحی پروژه‌ ها تبدیل شده است.

مراحل ساخت شیشه فلوت

از این گذشته، شیشه نه تنها جذابیت شیک و پیچیده ای به فضا می ‌بخشد، بلکه به گونه ای طراحی شده است که بسیار کاربردی باشد. راه حل های شیشه ای که نیازهای مدرن و متنوع مصرف کنندگان مدرن را برآورده می ‌کنند، بهترین انتخاب در عصر کنونی هستند. از مسائل ایمنی و دوام گرفته تا عایق صوتی یا بهره وری انرژی، شیشه چیزی برای ارائه دارد. یک مژده به عزیزانی که قصد دارند به سفارش و خرید کابین آسانسور شیشه ای، استخر شیشه ای و انواع پارتیشن های شیشه ای برای منازل یا ادارات خود اقدام کنند، می توانند از مرحله طراحی و تولید تا مرحله نصب و اجرای آن ها را به مجموعه آریا ساز و کار بسپارند. همچنین برای اطلاع از لیست قیمت شیشه ساختمانی به وب سایت آنها مراجعه کنید و از قیمت های روز شیشه مطلع شوید.

شیشه فلوت چگونه ساخته می ‌شود؟

در فرآیند تولید شیشه فلوت، یک نوار پیوسته از شیشه مذاب که تا دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد گرم شده است، از یک کوره روی یک حمام کم عمق بزرگ از یک فلز مذاب که معمولاً قلع است، ریخته می ‌شود. شیشه روی قلع شناور می ‌شود و خنک می ‌شود و برای تشکیل یک سطح صاف پخش می ‌شود. سرعت کشیدن نوار شیشه ای کنترل کننده ضخامت شیشه را تعیین می ‌کند. اکنون شیشه کاملاً صاف و موازی است. از غلتک‌ ها در بالای شیشه استفاده می ‌شود تا آن را بکشند تا محصول نهایی نازک‌ تری به دست آید.

مراحل ساخت شیشه فلوت

با ادامه فرآیند شیشه سازی، فاز خنک شدن خود را آغاز می ‌کند. برای تکمیل این، دما به آرامی از هزار و صد درجه فارنهایت به ۲۰۰ درجه سرد می ‌شود. این تغییر دما در طول تقریباً ۸۰۰ فوت انجام می ‌شود. پس از خنک شدن شیشه، آن را برش داده و شیشه های اضافی را جدا می ‌کنند. این بقایای شیشه در دسته های بعدی مجدداً به عنوان مخزن شیشه استفاده می ‌شود.

تاریخچه تولید شیشه فلوت

از نظر فنی شیشه فلوت توسط رومیان به عنوان شیشه برای ساخت شیشه های پنجره معرفی شد. این ها در اوایل قرن اول پس از میلاد تولید شدند و معمولاً در مکان‌ های رومی در بریتانیا نیز یافت می ‌شوند. قطعاتی به ابعاد ۳۰ در ۴۰ اینچ نیز در پمپئی کشف شده است. چنین پنجره های اولیه معمولاً بسیار کوچک، با ضخامت نامنظم و شفاف نبودند. این شیشه های تخت ممکن است با استفاده از یکی از چندین فرآیند مختلف تولید شده باشند.

یکی از روش‌ های پیشنهادی شیشه cast بود. با این روش، شیشه ای با ضخامت ناهموار تولید کردند که یک طرف آن دارای سطح صیقلی یا براق و طرف دیگر یک روکش مات بود. اگر چه تکنیک دقیق از بین رفته است، اما حدس زده می ‌شود که آن ها با ریختن شیشه مذاب در قالب تولید شده اند.

روش دیگری که پیشنهاد می ‌شود ریخته گری شیشه‌ های نرم و داغ روی یک سطح صاف و سپس فشار دادن آن به صافی با یک پتک چوبی مرطوب است. شیشه سازان معاصر توانسته اند شیشه‌ های شیشه ای را در این روش دوباره تولید کنند و نتایج کاملاً با شیشه‌ های رومی اصلی مطابقت دارد.

روش دیگری که رومی ها برای تولید شیشه پنجره به کار می ‌بردند «روش تاج» نام داشت. ابتدا یک کره توخالی در انتهای یک لوله دمنده دمیده می ‌شد. سپس انتهای مقابل لوله دمنده باز می ‌شد، سپس کره باز و نرم به شدت چرخانده می ‌شد. نیروی گریز از مرکز، شیشه را به یک دیسک صاف وارد می ‌کرد. سپس دیسک خنک شده و به ورقه های کوچک بریده می ‌شد. هر دیسک دارای یک توده شیشه ای در مرکز بود که به "چشم گاو" یا "تاج" معروف بود.

مراحل ساخت شیشه فلوت

شرح کلی فرایند ساخت شیشه فلوت

به عنوان پر مصرف ترین شکل شیشه در دنیای امروز، دانستن در مورد فرآیند تولید شیشه فلوت ضروری است. همه چیز با مخلوطی از مواد خام مانند ماسه، سنگ آهک، دولومیت و سودا شروع می ‌شود. سپس این مواد در یک کوره ذوب وارد می ‌شوند تا زمانی که با هم ترکیب شوند و شیشه مذاب را تشکیل دهند. برای تولید شیشه فلوت، شیشه مذاب از یک کوره را در محفظه ای حاوی بستری از قلع مذاب می ‌ریزند. وان حلبی تقریباً ۴ تا ۸ متر عرض و تا ۶۰ متر طول دارد.

در طول فرآیند تولید، جو داخل محفظه به دقت کنترل می ‌شود تا اطمینان حاصل شود که شیشه فلوت به درستی ساخته شده است. دلیل استفاده از قلع این است که تنها فلزی است که در دمای بالای ۶۰۰ درجه سانتیگراد در حالت مایع پایدار می ‌ماند. شیشه فلوت روی قلع در نهایت شکل ظرف را به خود می ‌گیرد و از نود تا صد و چهل اینچ عرض با ضخامت متفاوتی پخش می ‌شود که در زمان ساخت مشخص می ‌شود.

به طور کلی در جهان امروز استفاده از شیشه فلوت بسیار رواج دارد و سازه های شما را بسیار زیبا می کنند. برای خرید این شیشه ها با بهترین قیمت کافی است به سایت سازوکار مراجعه کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.