۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
کد خبر: 924798

تورم مواد غذایی بریتانیا به پایین‌ترین سطح از جولای ۲۰۲۲ کاهش یافته اما قیمت برخی از محصولات همچنان در حال افزایش است. برخی از موادغذایی مانند تخم مرغ، فراورده‌های قندی و محصولات سیب زمینی منجمد سریع‌ترین رشد را دارند.

افزایش قیمت برخی مواد غذایی در انگلیس

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، داده‌های صنعت نشان داد که تورم خواربارفروشی‌های بریتانیا به پایین‌ترین نرخ ۱۵ ماهه خود در ماه اکتبر کاهش یافته است که تسکین بیشتری را برای خریدارانی که از قیمت‌های بالا آسیب دیده‌اند و برای دولتی که وعده اصلی اقتصادی آن کاهش تورم است، فراهم می‌کند.

کارشناسان اظهار کردند که تورم سالانه خواربارفروشی‌ها در چهار هفته منتهی به اول اکتبر ۱۱ درصد بوده است که از ۱۲.۲ درصد در گزارش سپتامبر خود کاهش یافته است.

قیمت برخی از مواد غذایی اصلی برای اولین بار از سال گذشته، اکنون در حال کاهش است و این به کاهش نرخ تورم بیشتر کمک می‌کند. تمامی سوپرمارکت‌های بزرگ کشور در ماه‌های اخیر قیمت محصولات ضروری را کاهش داده‌اند.

طبق گزارش رویترز، نظرسنجی‌های جداگانه‌ای نشان داد که مصرف‌کنندگان در ماه گذشته بسیاری از هزینه‌های غیرضروری خود را متوقف کردند زیرا افزایش قیمت سوخت آسیب‌های گسترده‌تر ناشی از هزینه‌های بالای زندگی را تشدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.