در فرانسه، نداشتن حق اعتراض به خشونت‌ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه برای بسیاری دردآور و آزار دهنده است.

اهالی غزه در فرانسه: از ابراز حمایت از فلسطین می‌ترسیم

به گزارش قدس انلاین به نقل از ایسنا، به نقل از فرانس ۲۴، جرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه، ممنوعیت تظاهرات طرفداران فلسطینی که این بهانه که احتمال دارد باعث ایجاد اخلال شود، اعلام کرد. با این حال حدود ۳۰۰۰ نفر در همان روز در میدان جمهوری پاریس گرد هم آمدند تا از حق فلسطینیان - به ویژه غزه ای‌ها - برای داشتن حق زندگی دفاع کنند.

سارا اهل غزه است و در پاریس زندگی می کند و تحولات نوار غزه را از راه دور دنبال می‌کند، خانواده او در آنجا ساکن است و بمباران‌های مکرر بیش از یک هفته در خاک فلسطین او را در غم و اندوه فرو برده است. نگرانی سارا برای خانواده‌اش در غزه اتفاق جدیدی نیست. عملیاتهای نظامی پیاپی رژیم صهیونیستی در منطقه محاصره شده نوار غزه از سال ۲۰۰۷ تاکنون زندگی روزمره عزیزان او را بسیار پیچیده کرده است. اما این بار شرایط فرق دارد.

سارا می گوید : 10 روز است که زنده نیستم و در حالت آماده‌باش دائمی هستم. من به اخبار چسبیده‌ام چون نمی‌توانم هر روز از خانواده‌ام در غزه خبری دریافت کنم، اینترنت قطع شده است. من به صفحات رسانه‌های عربی می‌روم که لیست "مردگان" را تهیه می‌کنند تا ببینم آیا نام خانوادگی من هست یا خیر. شنبه دیدمش... پدرم عمویش را از دست داد. او و تمام خانواده‌اش در هنگام تلاش برای فرار به جنوب درحملات رژیم صهیونیستی جان باختند.

وی ادامه می دهد : از ۷ اکتبر این تصور را دارم که همه چیز در اطراف من معلق است. تصاویر وحشتناک هستند. من باردار هستم و با دیدن این که کودکان صدمه دیده و کشته می شوند، تحت تاثیر قرار می گیرم و این زندگی را برایم دشوارتر می‌کند. تظاهرات طرفداران فلسطینی در فرانسه ممنوع شده است. در اینجا، ما از ابراز حمایت خود از فلسطین می ترسیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.